Asker arkadaşını polise yakalattı

Asker arkadaşını polise yakalattı.8556
  • Giriş : 26.05.2009 / 12:39:00

Sakarya'dan Denizli"ye tarihi fes altını almak için gelen 28 yaşındaki Cihan Aloğlu, kendisini dolandırmak isteyen askerlik arkadaşını polislere suçüstü yakalattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Denizli'de oturan 24 yaşındaki Murat Özarslan, Sakarya'da esnaflık yapan askerlik arkadaşı Cihan Aloğlu'nu telefonla arayıp, elinde tarihi altın bulduğunu ve ucuza satabileceğini söyledi. Aloğlu, dolandırılabilceğini düşünüp Denizli"de görev yapan astsubay bir arkadaşına durumu anlattı. Astsubay ise bu tür altın dolandırıcılığı olaylarına Denizli"de çok sık rastlandığını söyleyerek arkadaşını uyardı. Aloğlu, daha sonra yeniden irtibata geçtiği Özarslan'ın kendisini dolandırmaya çalıştığı konusunda iyice şüphelendi.

DENİZLİ'YE GELİP ŞİKAYET ETTİ

Askerlik arkadaşı tarafından dolandırılmak istenmesine içerleyen Cihan Aloğlu, Denizli"ye gelip polise şikayetçi oldu.

Denizli polisi, ihbar üzerine harekete geçerek operasyon başlattı. Aloğlu askerlik arkadaşı Murat Özarslan'ı arayarak 2 bin 462 tarihi fes altını için 200 bin liraya pazarlık yaptı. Sonrasında müşteri gibi davranan polislerle birlikte, altınları almak için askerlik arkadaşının Yeşilyurt Mahallesi"nde verdiği adrese gitti. Sahte altınları askerlik arkadaşına satmaya çalışan Özarslan ile beraberindeki 29 yaşındaki Talip Yılmaz ve 27 yaşındaki Kerem Tuncer gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte 520 sahte altın ele geçirildi. 3 zanlı, sorgularının ardından çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*