Asker dur ihtarına uymayan gençleri vurdu!

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Üsküdar Paşakapısı Cezaevi’nde nöbet tutan bir asker, kendisine doğru koşan iki gencin, ”Dur” ihtarın uymamaları üzerine ateş etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre saat 03:00 sıralarında meydan geldi. İddiaya göre olay şöyle gelişti: Evinin yakınındaki Öğretmen Parkı’na gezmeye giden Justin Osman Yılal (24), burada Hüseyin Özyurt (25) isimili bir kişiyle önce sohbet edip sonra alkol aldı. Aşırı derecede alkol alan gençlerden Özyurt, Yılal’dan, üzerindeki çakmağı kendisine vermesini istedi. Yılal’ın çakmağı vermemesi üzerine tartışan gençler kavgaya tutuştu. Özyurt, Yılal’ı darppettikten sonra parkın hemen karşısında bulunan Paşakapısı Kadın Kapalı Cezaevi’ne doğru kaçmaya başladı. Yılal da ardından koşarak onu takip etti. Bu sırada cezaevinde nöbet tutan bir er, şahıslara ”Dur” ihtarı çekti. Nöbetçi er, şahısların ihtara uymaması üzerine, ateş etti. Nöbetçi erin silahından çıkan kurşunlarla Yılal sol baldırından, Özyurt da omzundan vuruldu.

Şahıslar olay yerine çağırılan ambulansla Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, polis, olay yerinde geniş çaplı incelemelerde bulundu. Her iki gencin de hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious