Asker kaçağını ayı kokusu ele verdi!

Asker kaçağını ayı kokusu ele verdi!.9143
  • Giriş : 17.04.2009 / 18:51:00

Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Zigana dağında dün gece akrabaları ile yemek yedikten sonra ormanda kaybolan asker kaçağı, aramaların ardından bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Şırnak'ta asker olduğu ve izin süresi sonunda askere gitmediği öğrenilen İlhan A. (22), dayısı ile birlikte Zigana dağında bulunan tesislerde yemek yedikten sonra ormana doğru kaçtı. Bir süre kendisinden haber alamayan akrabaları durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, şahsın cep telefonu ile akrabalarına ulaşmasının ardından tarif üzerine hareket ederek kayıp şahsı buldular.

Olay yerine gelen Torul Kaymakamı Şafak Gürçam, İlhan A.'nın asker olduğu ve izin sonrası birliğine teslim olmadığı için Torul Jandarma Komutanlığı'nca Şırnak'taki birliğine teslim edileceğini söyledi. Konu ile ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran Gürçam, kaybolan askerin uzun bir süre cep telefonuna cevap vermediğini, olaydan 2-3 saat sonra akrabalarını arayarak bulunduğu yeri tarif etmesinin ardından jandarma ekipleri tarafından bulunduğunu belirterek, "Olay yerine önce jandarma ekipleri gitti. Benimle beraber sağlık ekipleri ardından olay yerine gittik. Kaybolan vatandaşımız 2-3 saat sonra bulundu. Sivil savunma ekipleri daha devreye girmeden bulundu. Ailesi oradaydı onların yanına getirdik. Genç zaten askerdi. Şırnak'ta askerlik yaparken izne geldikten sonra birliğine dönmemiş. Şimdi birliğine teslim edilecek" dedi.

İlhan A.'nın kaçmaya çalışırken ormanda kaybolduğu, bu esnada karşısına çıktığını iddia ettiği ayıdan korkarak çalılıklara düştüğü, el ve ayaklarında ufak çaplı yaralar meydana geldiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*