Asker tam kadro Kırca'nın cenazesinde

Asker tam kadro Kırca'nın cenazesinde.14655
  • Giriş : 20.01.2009 / 12:30:00

Dün Ankara'daki evinde intihar eden emekli Jandarma Albay Abdülkerim Kırca'ya Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenleniyor. Cenaze törenine asker tam kadro katılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Dün Ankara'daki evinde intihar eden emekli Jandarma Albay Abdülkerim Kırca'ya Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenleniyor. Cenaze törenine asker tam kadro katılıyor.

Öte yandan Kırca'nın ailesi yazılı bir açıklama yaparak Kırca'nın hakkında basında yer alan suçlamalar sert tepki gösterdi.

GAZİLER DERNEĞİ GENEL BAŞKANI KİRAZ: KIRCA'NIN İNTİHAR SEBEBİ İFTİRA ODAKLI, YANDAŞ MEDYANIN ASILSIZ, ACIMASIZ YALANLARIDIR

Gaziler Derneği Genel Başkanı Ali Kiraz, ''Kırca'nın intihar sebebi iftira odaklı, yandaş medyanın asılsız, acımasız yalanlarıdır'' dedi.

Kiraz, Gaziler Derneği Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı Şeref Madalyası sahibi de olan albay Abdülkerim Kırca'nın intiharına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Abdülkerim Kırca'nın evinden getirdiği tekerlekli sandalyesini de basın mensuplarına gösteren Kiraz, ''Kırca'nın iftira kurbanı olduğunu, kendisine yapılanları onuruna yediremediğini'' ifade etti.

Kiraz, şöyle konuştu:

''Kırca, PKK'nın ölüm listesinde olması nedeniyle korumalı personel kapsamında askeri lojmanlarda ailesi ile birlikte yaşıyordu. Kendisi ile ilgili haberleri okuduktan sonra saat 10.30 sıralarında ailesi ile kahvaltı yaptı, abdestini aldı, odasına çekildi ve intihar etti.

Kırca'nın intihar sebebi iftira odaklı, yandaş medyanın asılsız, acımasız yalanlarıdır... Avrupa'dan terörist Abdulkadir Aygan ve Kanada'dan meczup Tuncay Güney'in yönlendirmesine itibar edenlerle bir arada yaşamak istememe arzusudur. Abdülkerim Kırca bir darbeci, bir çete, mafya, Deniz Feneri mensubu değildir. O gerçek bir vatansever, gerçek bir kahraman, vatanı için bedel ödemiş gerçek gazidir.

PKK'nın Akdeniz'de Toroslara, özellikle Antalya bölgesine yerleşmesinin önlenmesinde ve bölgeden çıkarılması faaliyetleri sırasındaki silahlı çatışmada, 1999 yılının Haziran ayında 12 teröristin ele geçirilmesinde yaralanarak belden aşağısı felç olmuştur. 1984 yılında Ankara Esenboğa havalimanında ASALA mensubu teröristlerin elinden kurtulan masum vatandaşlarımız bugün hala yaşıyorsa hayatlarını Kırca'ya borçludur.''

Yaşanan gelişmelerin ''milletin bağımsızlığı ve devletin bölünmez bütünlüğü için mücadele edenleri sindirmek'' amacını taşıdığını ifade eden Kiraz, ''Kırca'yı kahreden olaylardan biri de teröre karşı aynı safta mücadele ettiği dava arkadaşı Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'a yapılan saldırıyla ilişkilendirilmiş olmasıdır'' görüşünü dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*