Asker uğurlama konvoyuna saldırı: 3 yaralı

Asker uğurlama konvoyuna saldırı: 3 yaralı.15724
  • Giriş : 26.05.2008 / 10:53:00

Eyüp'te asker uğurlamak için şehirlerarası otobüs terminaline gitmeye çalışan konvoya bir grup taş ve sopalarla saldırdı. Konvoyda bulunan 1'i çocuk 3 kişi sıçrayan cam kırıkları ve atılan taşlarla yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saldırıyı, terör örgütü yandaşlarının gerçekleştirdiğinden şüpheleniliyor.

Edinilen bilgiye göre, Kâğıthane Seyrantepe'de ikamet eden Musa Damga'yı 88/2 tertipleriyle Kütahya'ya asker ocağına uğurlamak isteyen yakınları, konvoy oluşturarak Alibeyköy'deki şehirlerarası otobüs terminallerine doğru yola çıktı. Konvoy Nurtepe'ye girdiğinde, ellerinde sopa ve taşlar olan yaklaşık 40 kişilik bir grup PKK terör örgütü sempatizanı konvoyun yolunu kesti. Satır, taş ve sopalarla araçların camlarını parçalamaya başlayan grup, askere gönderilecek olan Musa Damga'yı fark ederek onu indirmek istedi ancak konvoy durmayarak kaçtı. Bu arada Halil Atalay isimli bir genç atılan taşlardan birnin başına isabet etmesi sonucu, askere gidecek olan gencin bir yakını ve yakının çocuğu ise taş ve sopalarla parçalanan cam kırıklarının sıçramasıyla yaralandı. Olaydan hemen sonra konvoyun bir kısmı, asker adayını bineceği otobüse yetiştirirken, bir grup ta şikâyette bulunmak için Alibeyköy Polis Merkezi'ne geldi. Saldırıyı terör örgütü PKK yandaşlarının gerçekleştirmiş olduğunden şüpheleniliyor.

Atılan taşla başından yaralanan Halil Atalay, konvoyla Nurtepe'ye girdiklerinde bir grubun kendilerine taş ve sopalarla saldırdığını, bu sırada araçların ve kendilerinin zarar gördüğünü söyledi. Atalay, "Askere ve bayrağa saldırıyorlar." dedi. Konvoydaki diğer asker yakınları ise, öfkeyle kendilerine saldıran grubun elinden zor kurtulduklarını, yaralanan olduğu gibi bazı çocuk ve kadınların da korkarak bayıldığını belirtti.

Bu arada şehirlerarası otobüs terminallerinde, askere giden gençler karnaval havasında uğurlandı. Askerlerin anne ve babalarının temennisi ise " Vatan sağ olsun" oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious