Askerden karakol inşası açıklaması

Askerden karakol inşası açıklaması.8292
  • Giriş : 10.10.2008 / 11:36:00
  • Güncelleme : 10.10.2008 / 12:43:02

Genelkurmay: Karakol inşalarında finansal sorun yok. Aktütün dahil 13 karakolun inşası devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığı gündemdeki konularla ilgili yeni açıklama yaptı.

Karakol inşalarında finansal kaynak sorunu yok. Aktütün dahil 13 karakolun inşası devam ediyor.

TSK 2009 yılında içinde 162 yeni karakol inşa edecek" dedi.

Tuğgeneral Gürak, "Aktütün Karakolu (bölük merkezi) konumunun ve binalarının durumunun, verilen zayiatla hiçbir ilgisi yoktur. Bayrak Tepe tutulmaya devam edecektir. Bayrak Tepe'ye, yapılması düşünülen bir inşaat yoktur. Gerek de bulunmamaktadır. Bir plan dahilinde, Türkiye, Irak ve İran sınırında bulunan öncelikli karakollar yeniden inşa edilmektedir. Bu kapsamda; 2008 yılına kadar 168 karakol binası inşa edilmiştir. Bu yıl ise aralarında Aktütün Karakolu da olmak üzere 13 karakolun inşası devam etmekte olup mali kaynak sorunu yoktur" ifadesini kullandı.

Gürak sözlerine, "Diğer 162 adet öncelikli karakolun inşasına ise Maliye Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde 2009 yılında başlanacaktır. Öncelikli karakolların inşaları tamamlanmış olacaktır.Önemli güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasında hiçbir zaman mali kaynak sorunu olmamıştır" diye devam etti.

Özellikle bazı yayınlarda yer alan referans kişilerden bir kısmının eksik bilgilerle ve değişen şartlara rağmen, eski bilgilere dayanarak bir takım yorumlar yapmasının bazen, kamuoyunu yanlış değerlendirdiğini ve farklıbeklentilere neden olabildiğini vurgulayan Tuğgeneral Gürak, "Bu nedenle görüşlerine başvurulan kişilerin söyledikleri değerlendirilirken bu hususların göz önünde bulundurulmasını sizlerden rica ediyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*