Askeri savcılık sivillerden daha sivil çıktı

Askeri savcılık sivillerden daha sivil çıktı.11558
  • Giriş : 20.06.2009 / 23:20:00
  • Güncelleme : 20.06.2009 / 23:29:43

İddia aynen bu şekliyle HaberTürk gazetesine ait. Yazıyı olduğu gibi sizlerle paylaşıyor, yorumu size bırakıyoruz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Askeri Savcılığı, Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanan Yarbay Dönmez'le ilgili iddianamesini tamamladı. Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı, Zir Vadisi'nde ele geçirilen silahların Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait olduğunu belirledi ve silahların gömülü olduğu alanın krokisini de bizzat Yarbay Mustafa Dönmez'in çizdiğini rapor etti. Ergenekon Soruşturması kapsamında Zir Vadisi'nde gerçekleştirilen kazıda; 10 el bombası gövdesi, 2 taarruz tipi el bombası, 10 el bombasına ait ateşleme mekanizması, 18 32 parça dilim el bombası gövdesi, 12 tuzaklı aydınlatma fişeği, 12 adet tüfek bombası, 1 renkli sis kutusu, 2 aydınlatma fişeği, 6 adet gösteri bombası, 9 göz yaşartıcı bomba, 800 normal ve izli G-3 mermisi ele geçirildi. Askeri Savcılık, Dönmez'in 12 yıl hapsini istiyor.

Bu gelişme ışığında Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın apoletli sivillerden daha sivil çıktığını söylemek mümkün. Zir Vadisi'ndeki silahlar ele geçirildiğinde; Emniyeti zan altında bırakacak, soruşturmanın ciddiyetine gölge düşürmeye yönelik akıllara ziyan haber ve yorumlara imza atan, kraldan çok kralcı gazeteciler şimdi utanıyor mu acaba?

Operasyonu askere karşı kurulmuş bir komplo gibi göstermeye çalışan hafiye gazeteciler, belge ve kazı sonucu ortaya çıkan mühimmatın bizzat Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı tarafından doğrulanmasının ardından şimdi soracaklar mı:

- Bu silahlar neyin nesi?

- Memlekette iç savaş ya da başka bir olağanüstü tehdit mi var ki toprağın altına mühimmat gömülüyor?

- Bu silahlar kimler tarafından, kimlere karşı kullanılacaktı?

Medya dünyası ve kamuoyu merakla bekliyor...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*