Askeri üsse sızıp askeri dövdüler

Askeri üsse sızıp askeri dövdüler.14775
  • Giriş : 19.10.2008 / 08:44:00

İsrail'in Tel Aviv kenti yakınındaki bir askeri üsse sızmayı başaran 2 kişinin, bir askeri dövdüğü ve askerin tüfeğini çaldığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail'in Tel Aviv kenti yakınındaki bir askeri üsse sızmayı başaran 2 kişinin, bir askeri dövdüğü ve askerin tüfeğini çaldığı ortaya çıkarken, İsrail ordusu, olayın ilk aşamada bir terör eyleminden çok, adi bir olay olduğunun düşünüldüğünü açıkladı.

Filistinli ve adı daha önce duyulmayan bir örgüt ise Filistinli haber ajanslarına ''Biz yaptık'' diye bildiri yolladı.

Verilen bilgiye göre, Tel Aviv'ün güneydoğusundaki Tzrifin Askeri Üssü'ne giren ve kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi, üste nöbet tutan bir askeri döverek, askerin M-16 tüfeğini ele geçirdi.

Dövülen asker hastaneye kaldırılırken, İsrail polisi, askeri polis ve İç Güvenlik Örgütü Şin Bet, saldırganları yakalamak için operasyon başlattı. Aynı zamanda, saldırganların bir askeri üsse sızmayı nasıl başardığı da soruşturuluyor.

Öte yandan, olayın duyulmasının ardından Filistin haber ajanslarına bildiri yollayan Filistin'de şimdiye dek adı duyulmamış bir örgüt, bir grup direnişçinin 50 gündür üssü gözlediklerini ve kamp içindeki bir askeri kaçırmaya çalıştıklarını ileri sürdü.

Ahrar El-Lud Örgütü adına gönderilen bildiride, militanların, operasyon başladığında nöbetçi askere görünmemeye çalıştıkları, ancak askerin kendilerini farketmeleri üzerine askeri dövüp silahını aldıktan sonra eyleme son verdikleri ifade edildi.

Filistinli örgütün elektronik postayla yolladığı bildiride, eylemin Yom Kippur sırasında Akko kentinde meydana gelen olaylarda, kimi Arap ailelerin evlerinin yakılmasına karşı düzenlendiği de öne sürüldü.

Saldırının sorumluluğunun üstlenilmesiyle ilgili İsrail ordusu tarafından bir açıklama yapılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*