Askerin Lübnan'daki görev süresi uzatılıyor

Askerin Lübnan'daki görev süresi uzatılıyor.10175
  • Giriş : 23.06.2009 / 16:58:00

TBMM Genel Kurulunda, Lübnan'da BM Geçici Görev Gücü bünyesindeki Türk askerinin görev süresinin, 5 Eylül 2009'dan itibaren 1 yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresinin görüşmeleri başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genel Kurul, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil'in başkanlığında toplandı.

AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, 732. Türk Dil Bayramı nedeniyle gündemdışı söz aldı. Milletlerin kalbi, ruhu ve hayat damarı olan dilin, nesiller arasında bir köprü olduğunu ifade eden Akgün, dili yok olan toplumların varlıklarını sürdürme imkanı olmadığını vurguladı.

Akgün, 200 milyon insan tarafından kullanılan Türkçenin, dünyanın en çok kullanılan diller arasında yer aldığını belirterek, Türkçenin güzel ve etkin kullanımı için toplumda Türkçe bilincinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan da gündemdışı söz alarak Balıkesir'in ulaşım sorunlarını dile getirdi. Aydoğan, duble yolların en az yapıldığı Balıkesir'de havayolu bulunmadığını, hızlı trenin geçmediğini, karayolunun ise yetersiz kaldığını anlattı. Aydoğan, Körfez yolu yapımının hızlandırılmasını istedi.

MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu ise belediyelerin sorunları hakkında gündemdışı söz aldı. Serdaroğlu, belediye başkanlarının seçim öncesinde ortaya koyduğu projeleri ve sözleri, kaynak yetersizliği nedeniyle yerine getiremediklerini söyledi.

Serdaroğlu, nüfusu iki binin altında kalan belediyelerin iflas noktasına geldiğini, birçok belediyenin gelirlerinin personelin maaşına yetmediğini ileri sürdü.

Genel Kurulda, gündemdışı konuşmaların ardından Lübnan'da, UNIFIL bünyesinde görev yapan Türk askerinin görev süresinin, 5 Eylül 2010'a kadar uzatılması için Hükümete izin verilmesini öngören Başbakanlık Tezkeresinin görüşmelerine geçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*