Askerin silahını almak isterken öldü

Askerin silahını almak isterken öldü.7992
  • Giriş : 11.05.2009 / 22:53:00

Van'ın Başkale İlçesi Kaymakamı Yunus Kalaycı, Erenler köyünde bir şüphelinin ''dur'' ihtarına uymadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Van'ın Başkale İlçesi Kaymakamı Yunus Kalaycı, Erenler köyünde bir şüphelinin ''dur'' ihtarına uymadığını belirterek, ''Daha sonra askerin silahını almak isterken boğuşma meydana geliyor. Bu sırada silahın ateş alması sonucı Savaş Öztürk, yaşamını yitirdi'' dedi.

Başkale Kaymakamı Yunus Kalaycı, Erenler köyünde askerlerin şüphelendikleri bir kişiye ''dur'' ihtarında bulunduğunu belirtti. Bu kişinin ihtara uymayarak köy içine kaçtığını söyleyen Kalaycı, şunları kaydetti:

''Daha sonra askerin silahını almak isterken boğuşma meydana geliyor. Bu sırada silahın ateş alması sonucu Savaş Öztürk, boynundan isabet alarak yaşamını yitirdi. Kaza sonucu meydana gelen bir olaydır. Kasten öldürme veya ateş etme sözkonusu değil.''

Bu arada, olaydan hemen sonra ilçeden köye ambulans sevk edildiği, köye giden sağlık ekiplerinin bazı kişiler tarafından tartaklandığı bildirildi.

Cumhuriyet Savcısı'nın güvenlik önlemleri alınan köye giderek incelemelerini tamamlamasının ardından cenaze otopsi için Başkale Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*