Askerler, "Vatan bölünmez" sloganlarıyla yürüdü!

Askerler,
  • Giriş : 17.11.2007 / 17:22:00
  • Güncelleme : 17.11.2007 / 17:29:48

ATATÜRK'ün Elazığ'a gelişinin 70'inci yıldönümü törenlerinde, askerler ‘ sloganlarla yürüdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Elazığ Tren Garı'nda düzenlenen törende, Atatürk'ün Elazığ'a trenle gelişi temsili olarak canlandırıldı.

Elazığ Vali Vekili Kadir Okatan, törende yaptığı konuşmada, Atatürk'ün 15 Kasım 1937'de Elazığ'a gelişinin coşkusunun devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1937’de yakalandığı amansız hastalığa rağmen en büyük sevgisi olan yurt gezilerini gerçekleştirmiştir. Atatürk tarafından kurulan demokratik ve laik cumhuriyetimizin önemi son günlerde ülkemize karşı dünyada ve bölgemizde oluşan olaylar daha iyi anlaşılmakta ve ulu öndere olan şükran duygularımız daha büyümektedir. Yürüyüşümüz ona ve ilkelerine olan bağlılığımızın tezahüratıdır.”

Folklor gösterisinin ardından, kortej yürüyüşe geçti. Vali Vekili Okatan, 8'inci Kolordu Komutanlığı Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay Hidayet Ünlü, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, ardından öğrencilerin yanı sıra askeri bando eşliğinde tören kıtası da yürüdü.

İstasyon ve Gazi caddelerinden geçerek vilayet binasına kadar süren yürüyüş sırasında marşlar okuyan askerler, ‘Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Dil’, ‘Bayrak İnmez, Vatan Bölünmez’, ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ ve ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları da attı. Evlerinin balkonlarına çıkan çok sayıda vatandaş, askerleri alkışladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious