"Askerleri tutuklayanları tebrik ediyorum"

  • Giriş : 11.11.2007 / 23:22:00
  • Güncelleme : 11.11.2007 / 23:24:36

Perinçek, Hakkari'de kaçırıldıktan sonra teslim edilen 8 askerin Van Askeri Mahkemesi tarafından tutuklanmasını doğru bulduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tekirdağ'da partisinin düzenlediği yemekte konuşan İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, gazetecilerin, Kuzey Irak'tan Türkiye'ye getirildikten sonra çıkarıldıkları Van Askeri Mahkemesi tarafından tutuklanan 8 askerle ilgili soruları yanıtladı. Askeri Mahkeme'nin doğru bir karar verdiğini ifade eden Perinçek , "Askeri Mahkeme'nin hukuka uygun doğru bir karar verdiği gözüküyor, mahkemeyi kutluyorum" dedi.

Savaşlarda kayıp olmadan olmayacağını dile getiren Perinçek, "Bakın Türk askeri son mermisine kadar savaşır. Mermisi bitince süngüsünü takar, süngüsü ve dipçiliği ile savaşır. Süngüsü ve dipçiği kırılırsa tırnakları ve dişleri ile savaşır. Onlar da kırılırsa başına başka şeyler gelebilir. Bu Türk ordusunun ve milletinin morali her şeyden önemlidir. Şu insan hakları cemiyetçiliğini bırakalım. Eğer bugün biz bu kararlılığı göstermezsek, yarın 8 değil 80, 80 değil 800 askerimiz için ağlayacağız. Savaşlarda ne vardır, Atatürk diyor ki 'Size ölmeyi emrediyorum'. Bazen 50 kişi ölür o 50 kişinin ölümünden bütün bir millet kurtulur, bütün bir Ordu kurtulur. Savaşlar kayıp olmadan olmaz. Onun için bu uğurda 8 asker de gider 80 asker de gider 800 asker de gider. Bizim devletin bütün kuvvetini, milletin bütün kuvvetini seferber edip, tepelememiz lazım. Orada, Irak'ın kuzeyinde kurulan Türkiye için fesat ocağını söndürmemiz lazım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious