Askerlerin kaçırılmasını ben de içime sindiremedim!

Askerlerin kaçırılmasını ben de içime sindiremedim!.16502
  • Giriş : 08.11.2007 / 13:26:00

Eskişehirli şehit babası Tuncer Özübek, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e destek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

PKK tarafından kaçırılan 8 askerin serbest bırakılmasına sevinemediğini söyleyen Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 11 silah arkadaşıyla birlikte şehit düşen Astsubay Soner Özübek'in ailesinden de destek geldi.

Özübek'in Eskişehir'de yaşayan babası Tuncer Özübek, "Oğlumun vücudunda tek kurşun yarası var. Acaba son mermisini esir düşmemek için kendisine mi sakladı? Oysa 8 askerimiz son mermisine kadar savaşabilirdi. Niye savaşmamışlar? Şehit babası olarak ben de bu askerlerin kaçırılmasına sevinemiyorum, kabullenemiyorum." diye konuştu.

Adalet Bakanı Şahin, kaçırılan askerleri, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hiçbir mensubu böyle bir duruma düşmemeliydi. Kurtulmuş olmalarından fazla sevinç duymadım." sözleriyle eleştirdi. Bu sözler, bazı asker aileleri tarafından tepkiyle karşılandı. Şahin'in, 'Türk halkının duygularına tercüman oldum' dediği açıklamasına, Dağlıca'daki aynı çatışmada şehit düşen Astsubay Çavuş Soner Özübek'in ailesi dektek verdi. Şehit babası Tuncer Özübek, "Çocuklarımızı bu vatan için yetiştirdik, bu duruma düşsünler diye değil. 8 kişi demek, bir manga asker demektir. 8 asker yüz mermi atsa 800 mermi yapar. Kanlarının son damlasına kadar savaşabilirlerdi." dedi.

Mehmet Kuru

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious