Askerlik şubesinde geçen yıl öldüğünü öğrendi

Askerlik şubesinde geçen yıl öldüğünü öğrendi.13969
  • Giriş : 30.01.2008 / 15:32:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:54:18

Resmi kayıtlarda bir yıl önce elektrik çarpması sonucu öldüğünü öğrendi. Şimdiyse kendi yasını tutuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa'da yaşayan 24 yaşındaki Şanlıurfalı Mehmet Çoban, yoklama yaptırmak için askerlik şubesine gittiğinde resmi kayıtlarda bir yıl önce öldüğünü öğrendi. 2 yıldır resmi makamlara ölmediğini anlatmaya çalışan çoban, bu sebeple ne bir sigortalı işe girebiliyor ne de evlenebiliyor. Çoban şimdi kendi ölmüşlüğünün üzüntüsünü yaşıyor.

Bursa'da yaşayan 24 yaşındaki Mehmet Çoban, filmlere konu olabilecek bir hikayenin kahramanı. Bakmayın öyle kanlı canlı durduğuna. Aslında o resmi kayıtlarda ölmüş görünüyor. Mehmet Çoban öldüğünü 2 sene önce yoklama yaptırmak için gittiği askerlik şubesinde öğrendi.

Kendisine verilen "Sefer Görevi Emri" gereği askerlik şubesine gidip yoklamasını yaptırmak isteyen Çoban, burada büyük bir sürprizle karşılaştı. Mehmet Çoban'ın kimlik bilgilerini bilgisayara giren görevli ekrana bakıp gülümsedi. Çoban, memurun, gülümseyerek resmi kayıtlara göre Adana'da 08 Temmuz 2005 tarihinde elektrik çarpması sonucu ölmüş olduğunu söylemesiyle şaşkına döndü.

Bursa'da yaklaşık 1 yıldır kuzenleriyle beraber seyyar satıcılık yapan Çoban'ın ölmediğine dair başlattığı hukuk mücadelesi de henüz sonuç vermedi.

Hayatı boyunca Adana'ya gitmeyen ve iki yıldır resmi kurumlara ölmediğini ispatlamaya çalışan Çoban'ın bu mağduriyeti bir çok sorunu da beraberinde getirdi. Çoban resmi olarak ölü olduğu için ne evlenebiliyor ne de sigortalı bir işe girip çalışabiliyor.

İki yıldır kendisini ölü gibi hissettiğini söyleyen ve hayatının her anlamda kısıtlandığını dile getiren Çoban, beni kim öldürdüyse bunun ortaya çıkarılmasını istiyorum diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious