Askerlikten kaçamadı

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

Karaman'da askerden izne gelen gencin kendisine işkence yapıldığı iddialarının yalan olduğu ağzı bantlı olduğu halde ellerinin bağlı olmamasından kuşkulanan polisin sorgusundan sonra anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, dün gece geç saatlerde Piri Reis Mahallesi 82. Yıl Devlet Hastanesi yanında ara sokakta bir kişinin yerde yattığı ihbarını alan emniyet güçleri olay yerine geldiklerinde, vücudunun çeşitli yerlerinde kesik şeklinde derin olmayan yaralar bulunan kişinin ayakları ile ağzının koli bantıyla bağlanmış olduğunu gördü.

Yarı baygın halde ve ağzı bantlı olduğu için nefes almakta zorlandığı izlenimi veren Fatih Y. (20), ağzındaki bant söküldükten sonra, ''Beni tanımadığım kişiler işkence yaparak bu hale getirdi'' dedi.

Fatih Y, olay yerine gelen ambulansla Karaman Devlet Hastanesine götürülüp burada tedavi altına alınırken, olay yerinde incelemelerini sürdüren polis ekipleri, Fatih Y'nin yattığı yerden 20 metre ilerde bir koli bandı buldu.

Ayrıca, ağzı ve ayakları bantlı olmasına rağmen ellerinin bağlanmamış olmasını tuhaf bulan emniyet güçleri soruşturmayı derinleştirdi. Fatih Y'nin ifadesini alan polis, 6-7 tablet sakinleştirici hap içtiğini söyleyen gencin koli bandıyla ağzını ve ayaklarını bantladıktan sonra yerde bulduğu cam parçasıyla vücudunun çeşitli yerlerini yaraladığı belirledi.

Şırnak'ta asker olduğu ve memleketi olan Karaman'a izne geldiği öğrenilen Fatih Y'nin daha önce psikolojik rahatsızlığı bulunduğu gerekçesiyle tedavi için 82. Yıl Devlet Hastanesine başvurduğu, işkence iddiasını ise rapor alabilmek için yaptığının sanıldığı bildirildi.

Fatih Y'nin izninin dün akşam sona erdiği, bugün ise Şırnak'taki askeri birliğinde olması gerektiği belirtildi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious