Aşkları semaya yazıldı

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Türk Yıldızı Akgün Yüzbaşı, son uçuşunda şehit düştü. Can yoldaşı eşi Ebru'yu yalnız bıraktı.Ebru yalnız uçacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kendisi gibi savaş pilotu olan Ayşe Ebru Sezginer'le (30) eğitim aldığı askeriyede yolları kesişen ve aşkları gazetelere haber olan hava pilot yüzbaşı Akgün Sezginer, 2001-2005 yılları arasında TürkYıldızları'nda görev yapmıştı.

Ayşe Ebru Sezginer'in askeriyede görevli pilotken yaklaşık 4 ay önce özel havayolu şirketi AtlasJet'e geçtiği belirtildi.

ÇOCUKLUK HAYALİYDİ

Arkadaşlarının fanatiği dediği eşi de F-5 savaş pilotu olan Hv.Plt.Yzb. Akgün Sezginer'in 5 yaşında bir erkek çocuğu bulunduğu öğrenildi. Türk Yıldızları'nın internet sitesinde Sezginer'in şu sözleri yer alıyor: "Çocukluğumda duvardan aşağıya ellerimi açarak uçardım. Sonra hayallerim gerçek oldu. Hava Harp Okulu'ndan ayrılırken Türk Yıldızları gösteri yapmıştı. Onlara orada hayran oldum. Annemle babama 'Ben de böyle uçacağım' dedim. Sonra Konya Jet üstünde eğitim alırken Türk Yıldızları'yla aynı yerde uçuyorduk. Hayranlığım iyice artmıştı. Derken beni çağırdılar. İnanamadım. İlk uçuşta filo komutanı beni kabul etmeyecek diye dizlerimin bağı çözüldü."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious