ASKON: Ciddi moral bozma işi yavaşlatır

ASKON: Ciddi moral bozma işi yavaşlatır.13276
  • Giriş : 30.06.2009 / 14:33:00

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, açıklanan ilk çeyrek büyüme rakamlarıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, açıklanan ilk çeyrek büyüme rakamlarıyla ''ciddi anlamda moral bozmanın ve işi yavaşlatmanın gerçek anlamda yenilgiyi kabullenmek olacağını, seyrin olumluya döndüğünü ve bunu desteklemek gerektiğini'' kaydetti.

Koca, ekonomide açıklanan büyüme oranlarına ilişkin yazılı açıklamasında, 2008 yılının ilk çeyreğindeki yüzde 13,8'lik küçülmenin, bütün beklentilerin altında bir oran olduğunu belirtti.

İlk çeyreğin kötü haberinin görüldüğü şu anda, reel olarak ikinci çeyreğin tamamlandığını ve ikinci çeyreğin yukarı doğru dönüşün yaşandığı bir dönem olduğunu vurgulayan Koca, şunları kaydetti:

''Açıklanan rakamlarla ciddi anlamda moral bozmak ve işi yavaşlatmak gerçek anlamda yenilgi kabullenmek olacaktır. Seyir olumluya dönmüştür. Bunu desteklemek gerekir. Hükümete düşen görev de almış oldukları tedbirlerin uygulamasında yüksek dikkat göstererek, yatırımların, kesintisiz devamının sağlanmasıdır. Bunu gerçekleştirebiliriz. Bunu gerçekleştirmek zorundayız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*