ASKON da kapatma davasına tepkili

ASKON da kapatma davasına tepkili.8952
  • Giriş : 01.04.2008 / 14:14:00

ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca yaptığı basın açıklamasında gündemi değerlendirdi ve “artık hesapları yargıdan mı soracağız?” sorusunu sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca'nın basın açıklaması şu şekilde:

"Bundan böyle artık icraatın hesabını yargıdan sormamız gerekiyor. Artık hükümet muhatap olmaktan çıkmıştır. Yetkileri ve hatta varlığı sorgulanan bir hükümetin yapacağı hiçbir işte cesaret göstermesi ya da ciddi adımlar atmayı başarması beklenemez. Bu gücü kendinde göremez. Çevre bu gücün onda olmadığına inanmaya başlar. En büyük güç kimde diye bakmaya başlar ve görünen o ki, en büyük güç yargıda.

Her şeye yargı karar veriyor, hükümetleri düzeltiyor, yasaları düzeltiyor, siyaseti düzeltiyor ve en önemlisi milleti düzeltiyor. Bu yüzdendir ki, artık icraat hesaplarını hükümetten değil yargıdan sormalıyız.

Expo 2015 yarışını kaybettik. İzmir yerine Milano seçildi. Vah vah vah. Büyüme rakamları 2007 için revizyon yapılmasına rağmen % 4.5’larda kaldı ve hedefin yarım puan altına düşmüş oldu. Ne kötü.

Efendim artık bambaşka yarışları konuşmak zorunda kalacağız. Bunları mumla arayacağız. Türkiye 2001 krizinin yaralarını sarma noktasında çok zorlandı. Halen devam eden olumsuz etkileri ile uğraşmaya devam ediyor. Hatta onun ardından devreye giren jakoben ekibin devlet destekli soygunlarının hesaplarını toplamayı henüz başaramadı. Kayıplarımızın hesabını bilen bile yok. Sırf bankaların çaldıkları 70 milyar dolarlara ulaşmış.

Ülkemizde süre giden bu kırılgan durum, enflasyonu da, faizi de, borsayı da sicim üzerinde tutmaktadır. Çok ufak tefek siyasi hadiseler büyük darbeler vesile olan bir zemine sahibiz. Bu millet bunların hiç birini unutmadı. Ancak siyasi istikrar sayesindedir ki, sınır ötesi hareketten, savaşın eşiğinde geçen zamanlardan hemen hemen zararsız olarak çıktık. Anlaşılan bu tür hadiseleri yaşayanlar sadece milletin kendisidir. Reel sektörde çalışanlar, emeği ile iş aşırmaya gayret edenlerdir. Maaşı garanti olanlarla, olağan üstü dönemlerinde devletten daha kolay geçinenler için durum çok farklı anlaşılan. Adeta onlar böyle durumları istiyor gibiler.

Bize de tek yol kalıyor. Bu ülkenin cefasını çekenler ve bu yolsuzluklara maalesef dişiyle tırnağıyla çabalayarak kaynak biriktirtenler olarak yüksek sesle haykırıp diyoruz ki, size yeter artık, düşün bu milletin yakasından. Ve yine diyoruz ki, ey parlamento, değiştir anayasayı bu millet yanında yer alacaktır"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious