ASKON'dan türban kararına sert tepki

ASKON'dan türban kararına sert tepki.10166
  • Giriş : 07.06.2008 / 20:26:00

ASKON Genel Başkanı Mustafa KOCA, Anayasa Mahkemesinin kararı üzerine yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anayasa Mahkemesinin vermiş olduğu karar, maalesef ülkemizin huzuruna barışa ve kardeşliğin güçlenmesine katkı vermemiş, tam aksine milletin çok önemli bir bölümünün biraz daha devlete, yargıya muğber hale gelmesine sebep olmuştur.

Sürekli itilip kakılan bir milletin devletine güvenini istemenin makul bir dayanağı olamaz. CHP kendi ideolojisine uygun olarak çizmiş olduğu millet ile mesafeli bir çizgisi bulunmaktadır. Bu çizgiyi tahkim eden ve milletin tabii reflekslerini itham altında tutan her karar maalesef soğukluğu ve iticiliği desteklemektedir. Bu milletimiz adına olumsuz bir gelişme ve ülkemizin geleceğinin daha güçlü olmasına engel bir adımdır.

KOCA: “Türkiye’de parlamenter demokrasi rejimi değişmiştir.”

Parlamenter rejimin sadeci ismini kaldığı ama Yargı erkinin maksimum yetkileri kendinde topladığı bir farklı rejime doğru gidiyoruz. Artık çoğulculuktan, demokrasiden ve kuvvetler ayrılığından ve dengesinden bahsedilemez. Yüksek yargı kendisini her şey yerine koymuştur. Anayasal Yasamayı bozmuştur, Yürütmeyi bozmuştur ve kendini esas açısından da merkez belirleyici konuma sokmuştur. Bundan çıkan yegane sonuç şudur: İktidarla mücadele de eğer muhalefet yetersiz ise buna devletin bu tarz farklı güçleri katkı verir.

Bu karar hiçbir problemi çözmemiştir. 367 kadar millete ve hukuka rağmen gözükmektedir. Maalesef ülke geleceği dünden daha iyi gözükür hale gelmemiştir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious