Aşktan sonra yaşam vardır

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Delphine Hirsh, “Aşktan sonra yaşam vardır” isimli kitabıyla Türk okur ile tanışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dekolte Yayıncılık tarafından yayımlanan ve ayrılığın el kitabı olan “Aşktan sonra yaşam vardır” yeni hayatınızı ve gerçek aşkınızı karşılamak için hazırlanmanızı sağlayacak müthiş bir dost!

Kırık kalplilerin sitesi: www.hoscakalask.com

Delphine Hirsh, aşk konusunda şunları söylüyor:
“Şu ya da bu şekilde ilişkinin sona erdiğini duyduğunuz ve başınızdan aşağı kaynar suların döküldüğü ilk andan itibaren ne olursa olsun öncelik vereceğiniz görev elden geldiğince az şey yapmaktır. Bir şok yaşadığınızı ve kendinizden nefes almaya devam etmek dışında bir şey beklememeniz gerektiğini söylemek istiyorum. Bu bile insana ağır bir yük gibi gelebilir ama başarabilirsiniz.

Tüm ayrılıklar zordur. Dünya başınıza yıkılmış gibi gelebilir... Bir daha asla sevemeyecekmişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Oysa biten bir ilişkinin yasıyla kendinizi yıpratmak yerine önünüze baktığınızda, “Birisi giderse öteki gelir” sözünün hiç de yanlış olmadığını görürsünüz. “Ruh eşi” diye bir şeyin olmadığını savunanlara inanmayın ama şunu da bilin ki, eğer sevgiliniz sizi terk ettiyse ya da siz ondan ayrılmak zorunda kaldıysanız asıl “ruh eşiniz” hâlâ dışarılarda bir yerlerde size doğru hareket halindedir.

Eski sevgiliniz benim tanıdığım erkeklerdense büyük olasılıkla ardında yanıtlardan çok sorular bırakmıştır. Bununla birlikte tüm bu düşünceler ve konuşmalar sırasında tek bir şeyi anımsamanızı istiyorum: Sadece ve sadece sizden ayrılması bile beklediğiniz adamın o olmadığını kanıtlamış oluyor. Bunu zaten gayet açık bir şekilde görüyor olabilirsiniz. Eğer durum buysa doğru yoldasınız demektir. Bense değerli saatlerimi beni terk eden adamın çocuklarımın babası olmaya, birlikte yaşlanmaya en uygun aday olup olmadığını düşünmeye harcamıştım.

O yüzden silkinip ayağa kalkarak yeni hayatınızı ve gerçek aşkınızı karşılamak için hazırlanmanın tam sırasıdır. Çünkü, sanılanın aksine: Aşktan Sonra Yaşam Vardır!”

Yazar hakkında:

Delphine Hirsh’ün kendisi bir çok ayrılık geçirmiş bir gazi olmakla beraber telefon faturasındaki şehirlerararası görüşmelerin kabarıklığının da kanıtlayacağı gibi, ülke çapında bir çok kırık kalplinin dert ortağı ve ayrılık danışmanı da olmuştur. Princeton Üniversitesi’nden mezun olan Hirsh, 32 yaşında doğma büyüme New York’ludur. Çalışma hayatının büyük bir kısmını hayır kurumlarında geçirmiş, özellikle AIDS araştırmaları yapan amfAR’da fon yöneticisi olarak tam altı yıl çalışmıştır. Halen eşiyle birlikte Los Angeles’ta yaşamaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious