Aşktan sürpriz nikaha

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

İbrahim Kutluay'la evlenmenin eşiğinden döndükten sonra üzüntülü günler geçiren Demet Akalın, bir süre önce dünyaevine girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İbrahim Kutluay'la evlenmenin eşiğinden döndükten sonra üzüntülü günler geçiren Demet Akalın, bir süre önce dünyaevine girdiği Oğuz Kayhan'la mutluluğu yakalamış. Çiçeği burnunda çift, nefretle başlayan ilişkilerini, birbirlerine nasıl aşık olduklarını ve gelecekle ilgili planlarını Hülya dergisinden Serpil Çekin'e anlattı.

Evlilik sizin için sürpriz miydi?

Oğuz Kayhan: Bizim için sürpriz olmadı. Demet'in albümü yüzünden ertelemiştik. Çeşme'ye tatile giderken, yolda evlenmeye karar verdik. Kimseye haber vermeden, oradaki arkadaşlarımızı toplayıp yaptık.

ANİ EVLİLİK KARARI

Bir evlenme teklifi oldu mu?

O.K.: Tabii, en aşağı 10 kez teklif ettim ama o da bana iki kez teklif etti.
Demet Akalın: Daha başındaydı ilişkinin. Bir gece bana doğum günümü sormuştu. İki gün sonra, hani yatakta muhabbet edersin ya, öyle bir anda Oğuz, "Doğum gününde evlensek diyorum" dedi. Ben de "Oluuur" dedim. Anneannem çok hastaydı ve mürüvvetimi görsün istiyordum. Nişan kısmı çabuk geçti. Onlar üç-dört araba geldiler Gölcük'e kadar. Bu arada benim değil, onun doğum gününde evlenmiş olduk; 3 Temmuz'da...

İki buçuk ayda nasıl karar verdiniz?

O.K.: Demet'i tanıdıktan sonra onun evleneceğim kadın olduğunu anladım. Evinde tam bir ev kadını, dışarıda da tam bir iş kadınıdır. Güçlü bir kadın gerçekten.

Demet Hanım, onun evleneceğiniz adam olduğuna nasıl karar verdiniz?

D.A.: Oğuz'dan etkilendiğim olaylardan bir tanesi şuydu: Şamdan'a gitmiştik bir akşam, ben soğuk su içiyordum ve bardağı elimden alıp 'Dur içme' dedi, elleriyle ısıtmaya çalıştı suyu. Bir insanın beni benden daha fazla düşündüğünü gördüm.

Aslında önceleri birbirinizden nefret ediyormuşsunuz. Nefret nasıl aşka döndü?

O.K.: Tanımadığınız insanlara önyargılı yaklaşırsınız ya, öyle bir şey. Hoşlanmıyordum ondan. Gördüğüm yerde arkamı dönüyordum. Tanıyınca 180 derece döndüm.
D.A.: Oğuz çok suratsızdı, nemruttu. Bir yıl önce "Sen bu adama aşık olacaksın, bir ömür bu adamla yaşayacaksın" deseler, "Hadi oradan" derdim.

Nefret nasıl aşka dönüştü?

O.K.: Ramazan'da Tophane'ye okey oynamaya gidiyorduk. Arkadaş grubumuz aynıydı ve soğuk bir şekilde selamlaşmaya başlamıştık. Eminönü'nde bir restoranımız var, Demet arayıp Bülent Ersoy'un oraya iftara gelmek istediğini söyledi. Sonra yine arayıp Bülent Hanım'ın cenazeden dolayı gelemeyeceğini söyledi. "İsterseniz siz gelin" dedim. O gün Kadir Gecesi'ydi.

EVİNE GİDİNCE ONU TANIDIM

O.K.: O iftardan sonra camileri gezmeye gitmiş. Ben de kumara. Gece mesaj attı, "Yine mi oyun oynuyorsun" diye. Ben de "Evet, yarın konuşuruz" dedim ve ertesi gün tekrar iftara davet ettim. Ondan sonraki son iftarda da o beni evine çağırdı. Ben eve girdim, her şey değişti. Sofrası, misafirlerini ağırlaması beni etkiledi.

Bu tarz bir kadın mıydı aradığınız?

O.K.: Ee, tabii ki. Benim aşık olmam da o geceden iki ay sonradır. Bir gece dışarı çıkmıştık. Orada bir şey yaptı ama o bana kalsın. Orada ben aşık oldum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious