'Asla milli forma giydirmem!'

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, doping alan sporcu (elimden gelse) hiçbir zaman o milli formayı giydirmeyeceğim bir sporcudur" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Atatürk Spor Salonu'nda oynanan Avrupa Voleybol Ligi 1. Turnuvası ilk maçında Hollanda, Türkiye'yi 3-1 mağlup etti. Karşılaşmayı izleyen Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, maçtan sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

İzmir'de geçtiğimiz ay yapılan Üniversitelerarası Halter Şampiyonası'nda yarışan iki sporcuda doping çıkmasıyla ilgili soruyu cevaplandıran Bakan Şahin, "Sporcular şampiyonaya gitmeden önce, hepsinin testleri yapılmış ve hiçbirinde dopinge rastlanmamış. Sporcular bu kontrolden sonra da doping içeren madde alabiliyorlar. Federasyonlar bu konuyla ilgili tedbirleri alacaklardır. Nitekim bu konuyla ilgili olarak bir dizi tedbirler alındı. Doping bulunan sporcuların yeraldığı takımlar belirli bir süre müsabakalara katılmaması gibi bir yol takip ediliyor ki, biz yasak madde kullanımını engelleme konusunda son derece kararlıyız. Ama şunu da söyleyeyim; başka ülkelerde doping kullanma oranı daha yüksektir, bizde hiç olmaması yönünde gayret ediyoruz" dedi.

"Bir tek sporcumuzda bile doping numunesine rastlarsam bundan rahatsız oluyorum. O sporcu (elimden gelse) hiçbir zaman o milli formayı giydirmeyeceğim bir sporcudur. Doping çıkan sporcularda, bu ikinci gefa olduysa ömür boyu müsabakalardan men cezası alırlar. Bir daha miili takım forması giyemezler" diyen Şahin, yetkililerin bu konuda her türlü mücadeleyi yapmalarını, teknik anlamda bir ihtiyaçları olmaları durumunda, kendilerine yardım edeceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious