Aslan, 'Allah' dedi mi?

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

"Allah" dediği iddia edilen aslan, hayvanat bahçesinde ziyaretçi akınına uğruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Moskova Sirki'nin Rusya'dan İzmir'e gönderdiği yaşlı aslan Golyat'ın çıkardığı iddia edilen "Allah" ve "Hu" kelimelerinin ardından hayvanat bahçesi ziyaretçi akınına uğradı.

Moskova Sirki'nin Rusya'dan İzmir'e gönderdiği aslanın çıkardığı sesler, "Allah" ve "Hu" kelimelerine benzetiliyor. Yaşlı aslan Golyat, Moskova Sirki tarafından İzmir Hayvanat Bahçesi'ne hediye edilmişti. İddiaya göre, Golyat, "Allah" diye kükreyince diğer aslanlar da zikre başlıyor.

Üç yıl önce hediye edilen aslanın iki aydır ilgi odağı olduğu ve ziyaretçi sayısının arttığı belirtildi. "Allah" diye kükrediğinin duyulması üzerine Golyat'ın kafesinin önü, meraklı ziyaretçilerin akınına uğruyor. Ziyaretçilerin kamera ve cep telefonlarıyla Golyat'ın kafesinin önünde birikmesi, başta çalışanları da şaşırtmış. Seyredenlerden bazıları aslanın "Allah" dediğini söylerken, bazıları da hiçbir şey anlaşılmadığını belirtiyor.

Aslanların böyle kükremesinin normal olduğunu söyleyen İzmir Hayvanat Bahçesi Müdürü Çağlayan İnanlı ise, "Bunlar aslanın kafeste tedbir olarak çıkardığı sesler. Ziyaretçilere normal olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Uzun süre Golyat ve diğer aslanları seyrediyorlar. Ticari amaçlı olarak CD'leri çoğaltılmış." diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious