Aslan ayağa kalktı

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

G.Saray ile Trabzon'u 100'üncü kez karşı karşıya getiren maçta her şey vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maç öncesi yönetimi protesto eden G.Saraylı taraftarlar Arda ve İliç'le gelen 3 puanla coştu. Cimbom 3 maç aradan sonra kazandı. Ayağı kırılan Musa'yı kaybeden Trabzon'a Erdinç'in tartışmalı golü yetmedi.

Aslan'nın inadı inat

Galatasaray, Trabzon'u Arda ve İliç ile devirip, "Zirve mücadelem sürecek" mesajını verdi. Musa'nın ayağının kırıldığı maçta Trabzon'un Erdinç ile bulduğu gol, faul tartışmalarına yol açtı.

G.Saray'ın kadrosu eksik. Ama taraftarı 'tam takım' statta. Önce 'yönetim istifa' diyorlar. Sonra susuyorlar 4 dakika... Bir daha başladıklarındaysa hiç susmamacasına coşkulular. Sahadaki Futbol da onlara eşlik ediyor. İki teknik direktör de aynı şekilde kurgulamış senaryoyu. 4'lü savunmaların önüne, 2'şer ön libero koymuşlar 'subap' amaçlı.
Öndeki tek forveti, arkalarına dizilen 3 'ofansif' oyuncu destekliyor. Her iki takım da koşarak başlıyor. Durmak bilmiyor. Bu süreye sığanlarsa şunlar: 10 dakikalık yoğun Trabzon baskısı; verilen taktiğe terbiyeyle uyan organize G.Saray atakları; bir de gol...
17'de Necati'nin sağdan tetiklediği atak içeriden Arda'ya dönüyor ve vuruşu golü getiriyor. Trabzon'da ise baskı var ama net tehlike 2'de Erdinç'in kale önünde dokunamayışı ve 7'de Ceyhun'un serbest vuruşunda Stepanov'un etkisiz
vuruşu.
G.Saray'ın gol dışındaki tehlikeleriyse 8'de ve 15'te Ayhan'ın pasına Arda'nın vuruşları. İlki Tolga'da kalıyor, ikincisi kaleye paralel gidiyor kimse dokunamıyor.
İkinci yarı Trabzon 'misafirliğe' gelmediğini kanıtlıyor. 50'de Ceyhun-Ersen ikilisiyle yokladığı kaleyi 51'de Erdinç'in Aykut'a 'rağmen' attığı golle dolduruyor. Hakemin pozisyona faul vermeyişine hem futbolcular hem de seyirci kızıyor. Bu da sahaya yoğun ama taktiği bozan bir G.Saray baskısı olarak yansıyor.
55-63 arası Arda, Ayhan, Şükür ve Necati golleri kaçırıyor. 68'deyse İliç, karambolde önünde bulduğu topu tamamlıyor: 2-1. İki taraf da aynı hırsla asılınca, kalan dakikalar nefes aldırmıyor. Son dakikadaki Trabzon atağını 'ofsayt' bozunca, nefesi tamamlayan G.Saray oluyor. Yitirilen puanların yarasını sarar mı bilinmez ama G.Saray şimdilik 'Yarışa devam' diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious