Aslan Golyad'ın rekoru

  • Giriş : 04.01.2007 / 00:00:00

İZMİR Hayvanat Bahçesi’ndeki aslan Golyad’ın ‘Allah’ diye kükrediği söylentisi Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi rekoru kırılmasını sağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sabahın erken satlerinden itbaren Hayvanat Bahçesi gişeleri önünde kuyruklar oluştu. Golyad isimli aslanın kafesinin önü ise ana baba gününe döndü. Ellerinde fotoğraf makineleri, kameralar ve cep telefonlarıyla aslan Golyad’ı görüntüleyenler zaman zaman izdiham yarattı. Golyad ise bu ilgiye aldırmadı. Sürekli bulunduğu kafesinde uyuyup kendini görmeye gelen ziyaretçilere yüz vermedi.

Hayvanat Bahçesi görevlileri ise gişeden biletini alan hemen herkesin aslanların bulunduğu bölümü sorduğunu belirterek, “Bayramın ilk üç günü çoğunluğu aslan Golyad’ı görmek için 20 bine yakın insan geldi. Sabahın erken satlerinden itibaren giriş kapısı önünde uzun kuyruklar oluşturmaya başladılar. Hayvanat Bahçesi hiç bir zaman bu kadar kalabalığı aynı gün görmedi. Ziyaretçi sayısı üçe katlandı, rekor kırıldı. Kapıdan giren Aslanların bulunduğu tarafa koşup Golyad’ı görmek için yer kapmaya çalıştı. Bu bahçede farklı türde çok sayıda hayvan var. Fakat hiç kimse onlarla ilgilenmiyor’’ dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious