Aslan ödüllü Güreşçi izleyici ile buluştu

Aslan ödüllü Güreşçi izleyici ile buluştu.6436
  • Giriş : 18.10.2008 / 21:52:00

Uluslararası Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülü kazanan ''Güreşçi'' filmi, 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde özel gösterimde Türk izleyiciyle buluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu filmle en iyi erkek oyuncu dalında Oscar'a aday gösterilen ünlü star Mickey Rourke ile Marisa Tomei'nin başrollerini paylaştığı filmin gala gösterimi, Antalya Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Gala için Antalya'ya gelen ünlü yıldız Marisa Tomei, sevgilisiyle kültür merkezine gelerek, filmi izleyen seyircileri gösterim öncesi sahneden selamladı.

Türk ve yabancı sinema sanatçıları ile seyircilerin büyük ilgi gösterdiği galaya, festival için Antalya'da bulunan ABD'li ünlü aktörler Kevin Spacey, Michael Ironside ile Matthew Modine de katıldı.

ABD'li aktörlerin yanı sıra ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan da galada filmi seyircilerle izledi.

Dünyaca ünlü aktör Kevin Spacey, gala gösterimin yapıldığı salona girişinde seyircilerin büyük ilgisi ve sevgi gösterileriyle karşılandı.

Seyircileri selamlayan Spacey, Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması Jüri Başkanı Tuncel Kurtiz ile de sohbet etti.

-MICKEY ROURKE DE GÖSTERİM SIRASINDA GELDİ-

Filmin gösterimi sürerken Uluslararası Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülü kazanan filmdeki başarısıyla 81. Akademi Ödülleri'nde ''En İyi Erkek Oyuncu'' dalında aday gösterilen başrol oyuncusu Mickey Rourke de Antalya Kültür Merkezi'ne geldi.

Kültür merkezinin fuayesinde TÜRSAK Başkanı Engin Yiğitgil ile sohbet eden ve espriler yapan Mickey Rourke, puro içmeye zorladığı Yiğitgil'in purosunu yaktı.

Filmin gösteriminin ardından Mickey Rourke ve başrolü paylaştığı Marisa Tomei, sahneye çıkarak birbirlerini kucakladı ve seyircileri selamladı. Sanatçılar ayakta alkışlandı.

Sesinin kısık olduğu görülen Mickey Rourke, Antalya'da bulunmaktan ve festivale katılmakta mutlu olduğunu söyledi.

Seyircilere teşekkür eden ünlü aktör, filmi genç bir yapımcıyla çektiklerini ve oldukça zor bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, başrol arkadaşı Marisa Tomei'nin de canlandırdığı striptizci rolünün son derece zor olduğunu söyledi. Rourke, ''Filmde, genç, yetenekli ve ödün vermeyen bir yapımcıyla çalıştım. Dürüst bir şey açıklamalıyım; bu film yaptığım en iyi ve en zor film oldu'' dedi.

Yönetmenin de hikayeyi hassas noktalara dokunarak filme çektiğini belirten Rourke, filmin ana karakteri ''Güreşçi''yi canlandırmanın kendisini çok mutlu ettiğini kaydetti.

Mickey Rourke ve Marisa Tomei ile filmi izleyen diğer ünlü sanatçılar, gösterimin ardından Antalya Kültür Merkezi'nden izleyicilerin alkışlarıyla ayrıldı.

-ROURKE'NİN RAHATSIZLIĞI-

Öte yandan dün Antalya'ya gelen Mickey Rourke'nin bel ağrısı nedeniyle galaya kadar gün boyunca oteldeki odasında çıkmadığı öğrenildi.

Rourke için otele doktor çağrıldığı ve muayene edildiği öğrenilirken, ünlü oyuncunun rahatsızlığının ciddi olmadığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*