Aslan'da yüksek gerilimli zirve

Aslan'da yüksek gerilimli zirve.9830
  • Giriş : 27.12.2007 / 18:41:00
  • Güncelleme : 27.12.2007 / 18:50:48

Yönetim kurulunda söz alan üç yönetici, Kalli ve Sezgin’e yüklenerek, Florya’da sevginin yok olduğunu dile getirdi. Polat, başarı sözü verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GALATASARAY’da son haftalarda yaşanan düşüşün ardından dün toplanan yönetim kurulunda tansiyon yükseldi... Özhan Canaydın başkanlığında bir araya gelen yöneticilerin büyük bölümünün Futbol şubesi ve teknik heyeti eleştirdiği ifade edildi. Özellikle teknik direktör Feldkamp ve Adnan Sezgin’e duyulan güvensizlikleri dile getiren Refik Arkan, Fatih Gökşen ve Cezgin Özyalçın ile Adnan Polat arasında sert tartışmaların yaşandığı öğrenildi.

Görevini yapamıyor

Florya’da sevgi ve saygının yok olduğunu, Adnan Sezgin’in de bu düşüşte Kalli ile birlikte baş sorumlu olduğunu belirten Arkan ve Gökşen’in, "Takım içindeki dayanışma yok olmuş durumda. Florya’daki idari kadro ve takım arasındaki sevgi saygı ortamı yok olmuş. Demek ki Adnan Sezgin görevini iyi yapamıyor. Teknik heyet ile futbolcular arasında kopukluk olduğu çok belli" dediği ifade edildi.

Takımı alt-üst etti

Bu sözlerin ardından ortamın çok gerildiği ve Özhan Canaydın’a yakınlığı ile bilinen Refik Arkan’ın, "Kalli’nin Beşiktaş derbisinde verdiği ceza ve daha sonraki tavırları takımı alt-üst etti. Takımdaki Hakan Şükür ve Lincoln dışındaki oyuncular da bu durumdan etkilendi. Kalli hep hatalar yaptı. Bunları nasıl engelleyemezsiniz?" diyerek çıkıştığı öğrenildi.

Arkan’a cevap veren Adnan Polat’ın olaylara sağduyulu yaklaşarak, "Evet her insan gibi Kalli de kadro konusunda yanlışlar yaptı. Hata da yaptı. Ancak teknik direktörümüzün arkasında durmalıyız. Yeni bir takımız ve sakatların olması da takımı etkiledi. Size ikinci yarı takımın iyi olacağını garanti ediyorum" dediği kaydedildi.

Eski Futbol şube sorumlusu Fatih Gökşen’in de transfer konusunda Polat ve idarecileri eleştirip, "Song’un Afrika Kupası’na gideceğini sezon başı bilmiyor muydunuz? Emre Aşık gibi bir adamı yolladınız. Şimdi 1.6 milyon dolara bir futbolcuyu transfer ediyorsunuz. Necati’nin ne günahı vardı" şeklindeki çıkışıyla tansiyonu yükselttiği belirtildi. Toplantı sonunda Özhan Canaydın’ın Futbol şubesini bir kez daha uyaracağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious