Aslan'ın uyanma zamanı

Aslan'ın uyanma zamanı .11417
  • Giriş : 11.10.2007 / 10:08:00

Aslan'ın uyanma zamanıAvrupa basını, "Galatasaray son yıllarda eski havasından uzak. Ama öyle görünüyor ki, artık Aslan'ın uyanma zamanı geldi" yorumunu yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fanatik gazetesinin haberine göre, UEFA Kupası H Grubu’nda; Bordeaux (Fransa), A.Wien (Avusturya), Panionios (Yunanistan) ve Helsingborg (İsveç) ile eşleşen Galatasaray’da, bu kura büyük bir şans olarak nitelendirilirken, Avrupa basını da benzer yorumlarda bulundu.

"Bu kez durum farklı"
Fransızlar Cimbom'u, "Yakından tanıdığımız bir takım’ diye değerlendirdi ve ekledi: “Bordeaux, geçen sezon Galatasaray’ı yendi ama bu kez durum farklı. Lincoln, Linderoth ve Nonda gibi yıldızisimleri transfer ettiler. Ayrıca rövanşı ne pahasına olursa olsun almak isteyeceklerdir.” Kulübünresmi internet sitesinde de, Galatasaray maçı için, "Kolay olmaktan uzak" denildi.

"Daha iyisi olabilirdi"
Avusturya basınında da benzer ifadeler kullanıldı. Ortalama 3 milyon tirajlı Kronen Zeitung gazetesi, ‘Daha iyisi olabilirdi’ başlığıyla verdiği haberde, "İlk torba ne kadar zorlu olursa olsun, en azından 3. torbadan daha rahat bir takım karşımıza çıkabilirdi. Galatasaray 2000 yılında kazandığı bu kupada favoriler arasında." ifadesini kullandı.

"Tek şansımız, evimiz"
Yunanistan’da da H Grubu için endişe hâkim... Yunan medyası, Bordeaux ile Galatasaray’ın Panionios’dan çok daha üstün ekipler olduğunu vurgulayarak, şu yorumları yaptı: “En büyük şansımız, Türkler’i burada ağırlayacak olmamız. Fakat kazanmak için bu da yeterli olmayabilir. "

"Uçurumun kenarında..."
İsveçliler’in turdan çok fazla umudu yok. Ülkenin önde gelen gazetelerinden Aftonbladet, ‘Helsingborg uçurum kenarında’ başlığını kullanırken, İsveçli Linderoth’un Galatasaray’da daha şimdiden büyük işler başardığı belirtildi. Haberde şunlar kaydedildi: “Galatasaray, son yıllarda eski havasından uzak. Ama öyle görünüyor ki, artık Aslan’ın uyanma zamanı geldi. Helsingborg, gururu için savaşacak.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious