Aslan'ın zirve inadı; sonuna kadar devam

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

Galatasaray, can derdindeki Rize karşısında yenik düştüğü maçı son haftaların süper ikilisi Ümit ve Necati'nin (2) golleriyle geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ev sahibinin durumu şu: 'Kalan' iddiasını sürdürebilmesi için puanlarından bir tanesini bile vermesi 'lüks'... Konuğunsa, "İlla ki alacağız" ısrarı yok "Alabildiğimiz kârdır" mantığı ile sahada. Eksikler ve sakatlar çerçevesinde kurgulanmış takım.

Geçen hafta 'yerini bulan' Cihan, yokluk sebebiyle yine kabullenilmediği yerde, sağ bekte. Böylece formaya hasret Topal'a fırsat doğmuş. Son dakika 'ishali' Mondi'nin yerinde de Aykut sahada. Kalanı 'olağan'lardan kurulu takımın. Rizespor "Oyun bozarım" diye başlıyor maça.

Galatasaray'da ise çaba var ama rakibin anlayışı durumu zorlaştırıyor. Kanatların çok etkili olmayışı da eklenince top genelde 'ortalarda' hiç takılamıyor; hiç organize olamıyor. O defanstan bu defansa amaçsız mekik dokuyor, arada bir forvetleri buluyor ama korkutmuyor.

28'de Emrah'ın kullandığı korneri Altan kafayla ağlara yollayıncaya kadar. Gelen gol, Galatasaray'a 'ısrarcı baskı', Rize'ye de 'ağırkanlılık' olarak geri dönüyor. Sonunda ısrar 'İliç-Inamoto'nun asistiyle Necati'nin ayağından gol oluyor. Galatasaray'ın ilk yarının sonunda başlayan bu inadı kendi oyununu da kabul ettirmesiyle, ikinci yarının başında da gol getiriyor.

48'de Ayhan'ın çizgi ortasını Karan tamamlıyor. Rize hafiften çözülmüşken 54'te bu kez Karan ortalıyor, Necati tamamlıyor ve skoru 3'lüyor.

Rize'nin en net çabası 63'te Zafer'in şutuyla geliyor. Ama kaleci Aykut izin vermiyor. Ardından 65'te gelişen Sabri ortasına Necati vuruşu ve Ayhan ısrarına da Zdravkov "Dur" diyor.

Maçın kalanı Galatasaray'ın kontrolünde geçerken Rize'de ne oyuncu değişiklikleri ne de her iki tarafın da son dakika çabaları skoru değiştirmiyor. İlk yarıda şampiyonluğa giden yarışta Galatasaray'a çelmeyi takan Rize'nin, dipten kurtulma çabasıyla uzattığı elleri boş kalıyor...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious