Aslantepe'de 50 işçi işten atıldı

Aslantepe'de 50 işçi işten atıldı.14286
  • Giriş : 07.01.2009 / 11:39:00

Aslantepe'de diğer çalışanları kışkırttıkları için 50 işçinin görevine son verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eren Talu-Alke ortaklığı, stat inşaatı sırasında yapılan eylemde diğer çalışanları kışkırttıkları gerekçesiyle yaklaşık 50 işçinin görevine son verme kararı aldı.

Soruşturma başlattılar!

Aslantepe Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nin inşaatında görev alan işçiler, geçtiğimiz günlerde, paralarını alamadıkları gerekçesiyle ikinci kez iş bırakma eylemi yapmıştı. Stat açılışının ne pahasına olursa olsun 29 Ekim 2009 tarihine yetiştirilmesini isteyen Eren Talu/Alke ortaklığı, bu eylemlerden büyük rahatsızlık duyarak, işçiler arasında küçük bir araştırma başlattı. Burada elde edilen verilerin ardından, yaklaşık 50 işçinin görevlerine son verildiği öğrenildi.

Yeni işçiler alınacak

Yetkililerin bu işçileri, diğer çalışanları kışkırtarak, medyayı kullanma çabaları nedeniyle seçtiği belirlendi. Eren Talu cephesinden yapılan açıklamada, iddia edilenin aksine iki aylık değil, sadece bir aylık gecikme olduğu, bunun da yurt dışı para transferi sırasında yaşanan aksaklıktan meydana geldiği bildirildi. Ortaklığın, görevine son verilen işçilere paralarını ödediği ve yerlerine yeni işçilerin alınacağı ifade edildi.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*