ASO Başkanı'ndan Sinan Aygün'e destek

ASO Başkanı'ndan Sinan Aygün'e destek.9768
  • Giriş : 04.07.2008 / 18:51:00

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ''Sinan Bey'i ATO Başkanı (Sinan Aygün) hepimiz tanıyoruz. Bu işlerle alakası olacağına inanmıyorum ben'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Mısır Mühendislik Sanayi Odaları Başkanı ile imzaladığı işbirliği protokolünün ardından gazetecilerin gündemdeki konularla ilgili sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Ergenekon'' Soruşturması kapsamında ATO Başkanı Sinan Aygün'ün gözaltına alınmasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Özdebir, ''Sinan Bey'i hepimiz tanıyoruz. Bu işlerle alakası olacağına inanmıyorum ben. Sinan Bey vatanını, bayrağını, atamızı seven bir insandır. Biraz da fazla sert konuşur. Ama kalben temiz bir insandır. Bu işlerle alakası yoktur diye umut ediyorum'' dedi.

ATO Başkanı Aygün'ün gözaltına alınış biçimi ile ilgili bir diğer soru üzerine de Özdebir, ''Gözaltına alınan insanların hepsi çağrılsalar kendileri gelebilirlerdi. Ama niye böyle yapılıyor? Savcı bunu niye istedi? Bunları ben bilemiyorum. Polislerle birlikte askerlerde varmış yanlarında. Savcının vermiş olduğu talimatı bu işlere fazla aklım ermediği için bilemiyorum'' diye konuştu.

-AK PARTİ'NİN KAPATILMASI DAVASI-

AK Partinin kapatılması halinde bunun enflasyon ve ekonomideki diğer hedefleri etkileyip etkilemeyeceğini ilişkin bir başka soru üzerine de Özdebir, şunları söyledi:

''Mutlaka etkileyecek. Eğer biz bunu bu hukuk süreci içerisinde halledemezsek durum daha vahim demektir. Çünkü daha büyük bir belirsizliğe Türkiye gidiyor demektir. AK Partiyi kapattık... seçim yaptık... Arkasından çıkacak tablo çok daha farklı bir tablo olmayacak. Çünkü aynı insanlar, aynı doğrultudaki insanlara oy verecek. O zaman bu krizin daha fazla büyüme riski var. Bugün buna itiraz edenler, bunu beğenmeyenler yapılacak seçimle,(Bir partinin kapatılmasıyla, nihayetinde bir seçim olacak) O çıkacak tabloyu yine kabul etmeyecekler. Asıl tehlike bence o. O zaman Türkiye çok daha uzun bir dönem bu bocalamayı geçirecektir.

Bizim sağduyulu olarak hukuk içerisinde yaşamış olduğumuz her iki davayı da atlatmamız lazım. Bundan da en büyük zararı bizler göreceğiz. Filler tepişiyor, altta çimenler eziliyor. Bizler çimenleriz şu anda.''

''Ekonomideki gidişata AK Parti'nin mi yoksa kapatma davasının neden olduğuna'' ilişkin soru üzerinde de Özdebir, ''Yumurta, tavuk hikayesi. Her ikisi de birbirini etkiliyor mutlaka. Herkesin durup düşünüp, ülkenin menfaati bunu gerektiriyor diye karşı tarafa empatiyle bakması lazım. Biraz empati yapması lazım'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious