ASO'da seçim hazırlıkları başladı

ASO'da seçim hazırlıkları başladı.13887
  • Giriş : 27.01.2009 / 17:40:00

Ankara Sanayi Odasında (ASO) yeni yönetim kurulu 29 Ocak Perşembe günü yapılacak seçimle belirlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, geçen hafta yapılan seçimlerle 81 kişilik yeni oda meclisi, perşembe günü başkanla birlikte 11 kişiden oluşan yeni yönetim kurulu için sandığa gidecek.

Oylama işlemi perşembe günü saat 14.00'de başlayacak. ASO'nun yeni hizmet binasında yapılacak seçimlerde Elektrik Sanayii Meslek Komitesi'nden meclise seçilen ASO Başkanı Nurettin Özdebir'in tek liste çıkarması bekleniyor.

ASO yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin seçiminde başkanlığa kimin aday olduğu oy pusulası üzerinde belli olacak. Seçimde başkan ve 10 üye aynı pusula üzerinden belirlenecek. Yeni yönetim kurulunun belirlenmesiyle birlikte ASO'da seçim maratonu tamamlanmış olacak.

Bilindiği gibi TOBB Kanunu değişmeden önce, oda ve borsa seçimlerinde yalnızca yönetim kurulu belirleniyordu. Yönetim kurulu ilk toplantısında ise kendi arasında yaptığı görev dağılımı ile yeni başkanını seçiyordu.

Perşembe günkü seçimin ardından yeni ASO yönetim kurulu gerçekleştireceği ilk toplantısında, iki başkan yardımcısı ve bir sayman üye için kendi arasında görev dağılımı gerçekleştirecek.

ASO Başkanı Özdebir, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili adayı olması ile birlikte başkanlıktan istifa etmesi üzerine, yönetim kurulunun kendi arasında yaptığı görev dağılımı sonunda başkanlığa getirilmişti.

Özdebir, 29 Ocak'ta yapılacak seçimlerle yönetim başkanlığı için ilk kez meclis üyelerinin oylarını isteyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*