ASO'da seçim maratonu başladı!

ASO'da seçim maratonu başladı!.16306
  • Giriş : 22.01.2009 / 12:19:00

Ankara Sanayi Odası'nda (ASO), 31 meslek komitesi ile 81 üyeli oda meclisi üyelerini belirlemek amacıyla gerçekleştirilen seçimlerin ilk ayağında oy verme işlemi başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ASO'nun yeni hizmet binasında gerçekleştirilen seçimlerde, üyelerin oy kullanması için değişik katlara 31 adet sandık kuruldu. Seçimde meslek komiteleri ile meclis üyeleri aynı pusula üzerinden oylanıyor.

Hakim gözetiminde gerçekleştirilecek seçimde yaklaşık 4 bin üye, 31 meslek komitesinin 193 üyesi ile 81 meclis üyesine belirlemek amacıyla oy kullanıyor. Saat 09.00'da başlayan oy verme işleminde sandıklar saat 17.00'de açılarak oy tasnifi gerçekleştirilecek.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir'in 29 Ocak Perşembe günü yapılacak Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin seçiminde başkanlığa aday olabilmesi için üyesi olduğu Elektrik Sanayi Meslek Komitesi'nden meclise girmesi gerekiyor. Özdebir'in yer aldığı meslek komitesinde yaklaşık 200 üyenin oy kullanması bekleniyor.

Meslek komiteleri ve meclis üyelerinin belirleneceği bugünkü seçimin sonuçlanmasının ardından, 29 Ocak Perşembe günü ise 81 kişiden oluşan yeni meclis, önce meclis başkanı, iki başkan yardımcısı ve bir katip üye için oy kullanacak. Yeni meclis başkanlık divanının oluşturulmasının ardından, aynı gün ASO yönetim kurulu başkanı ve üyeleri ile disiplin kurulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) delegeleri için ayrı ayrı kurulacak sandıklarda seçimin son etabı gerçekleştirilecek.

ASO yönetim kurulu başkan ve üyelerinin seçiminde de başkanı ve 10 üye aynı pusula üzerinden belirlenecek.

Bilindiği gibi, TOBB kanunu değişmeden önce oda ve borsa seçimlerinde yalnızca yönetim kurulu belirleniyor, yönetim kurulu ilk toplantısında ise kendi arasında yaptığı görev dağılımıyla yeni başkanını seçiyordu.

29 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecek ASO yönetim kurulu ve başkanı seçimlerinin ardından yeni yönetim kurulu ilk toplantısında iki başkan yardımcısı ve bir sayman üye için kendi arasında görev dağılımı gerçekleştirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*