Asparagas şoku!

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Norveçli gazetecinin Bill Gates ve Michael Schumacher ile hayali röportaj yaptığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dagbladet gazetesi muhabirlerinden Bjørn Benkow imzası ile İsveç'in Aftonbladet gazetesinde yayınlanan Bill Gates röportajından sonra iki defa yayınlanan Michael Schumacher röportajların da uydurma olduğu ortaya çıktı.
Norveç'in Dagbladet gazetesinde bu yılın Ocak ve Temmuz aylarından Bjørn Benkow imzalı Schumacher ile yapılan iki röportaj yayımlandı. Ancak Schumacher'in basın sözcüsü Sabine Kehm, Schumacher'in böyle bir röportaj vermediğini söyleyerek Bjørn Benkow'un Bill Gates röportajından başka uydurma röportajlar yaptığını ortaya çıkardı.

Sözcü Kehm, Schumacher'in kendisine Norveçli hiçbir gazeteciye evinde doğum günü hakkında röportaj vermediğini söylediğini bildirdi. Schumacher ile yapılan bütün röportajların kendisi aracılığı ile yapıldığını anlatan Kehm, iki röportajın da düzmece olduğunu söyledi.

Olayın araştırıldığı söyleyen Dagbladet editörü Peter Raaum, bunun için gerekli işlemlerin yapılacağını ve Benkow'un bir daha Dagbladet yazamayacağını ifade etti.

Gazeteci Benkow'ün İsveç'in en çok satan tabloid gazetesi Aftonbladet yayımlanan Bill Gates ile yapılan röportajın da geçtiğimiz günlerde hayal ürünü olduğu ortaya çıkmıştı.

Röportajda Benkow, şans eseri Münih ve Londra arasında seyahat ederken Microsoft'un patronu Gates'in yanına oturduğunu ve röportajı uçakta yaptığını belirtiyor. Röportajda Gates'in ağzından " Her ne zaman birilerinin bedava bir şeyler verdiğini duyunca kafam patlıyor" ifadesi yer alıyor.

Microsoft bir açıklama yaparak, Bill Gates'in Londra ve Münih arasında tarifeli uçakla o tarihlerde uçmadığını bildirerek röportajı yalanladı. 65 yaşındaki Gazeteci Benkow'dan bu konuda henüz bir açıklama gelmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious