Aspendos'ta Cumhurbaşkanı Gül'e mini konser

Aspendos'ta Cumhurbaşkanı Gül'e mini konser.44651
  • Giriş : 19.04.2008 / 18:30:00

Gül, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belkıs beldesindeki 1800 yıllık Antik Aspendos Tiyatrosu'nu ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belkıs beldesindeki 1800 yıllık Antik Aspendos Tiyatrosu'nu ziyaret etti ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın mini konserini dinledi.

Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile konakladığı Belek beldesindeki otelden Aspendos Antik Tiyatrosu'na gitti. Tiyatro girişinde Antalya Müzesi uzmanlarından Nermin Karagöz, Cumhurbaşkanı Gül'e, antik tiyatronun kuruluşundan bugüne tarihçesini anlattı. Karagöz, antik tiyatronun Selçuklu İmparatorluğu'ndan başlayarak bugüne dek zaman zaman gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Daha sonra tiyatroya giren Cumhurbaşkanı Gül, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın, onuruna verdiği mini konseri dinledi. Orkestra, konserde, Mozart'ın Divertimento ile Brahms'ın Macar Dansı No: 5 eserlerini icra etti.

Konserin ardından Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile sahneye çıkarak, sanatçılarla tek tek tokalaştı ve kutladı.

Cumhurbaşkanı Gül'e, antik tiyatroya girişinde ve çıkışında vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulundular. Bazı vatandaşlarla kısa süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çocuklara da oyuncak hediye etti.

Bu arada tur otobüsü sürücülerinden bir grup, Cumhurbaşkanı Gül'e, bazı sorunları bulunduğunu belirttiler. Cumhurbaşkanı Gül de Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'e talimat vererek, konuyla ilgilenmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Manisa'dan Antalya'ya geziye gelen, çoğunluğu kız öğrencilerden oluşan Rabia Tur Anadolu Lisesi öğrencileriyle de sohbet etti ve bazı vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Çok sayıda turist de Cumhurbaşkanı Gül'e ilgi göstererek, fotoğrafını çektiler. Turistler, Cumhurbaşkanı Gül için verilen konseri de izlediler.

Cumhurbaşkanı Gül'ün Aspendos ziyaretine, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Sadık Badak, Mevlüt Çavuşoğlu, Abdurrahman Arıcı ile Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın ile Cumhurbaşkanı Gül'ün kızı Kübra ve damadı Mehmet Sarımermer de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Gül ile eşi Hayrünnisa Gül, gezinin ardından konakladıkları Belek'teki otele geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious