Astroloji ile gelen sağlık

Astroloji ile gelen sağlık.12966
  • Giriş : 26.10.2008 / 12:27:00

Bana burcunu söyle sana hastalığını söyleyeyim..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Biri bitkiler ve doğal ürünlerle yaptığı karışımlar sayesinde pek çok kişinin sorunlarına çare bulan güzellik uzmanı Suna Dumankaya. Diğeri Brezilya'nın ünlü avukatlarından biriyken, herşeyi geride bırakıp Hindistan'a giden ve astroloji üzerine uzmanlaşan bir isim, Frederico Cioncoli. Onları bir araya getiren ise bir kitap; Amazonlar'dan Anadolu'ya Astroloji ile Gelen Doğal Sağlık ve Güzellik.

DUYGULAR BEDENİ ETKİLER

Dumankaya ve Ciongoli'nin birlikte kaleme aldıkları Amazonlardan Anadolu'ya Astrolojiyle Gelen Doğal Sağlık ve Güzellik isimli kitap burçların temsil ettiği hastalıkları, yaşanan duygusal durumların hastalıkları nasıl tetiklediğini anlatıyor. Kitapta aynı zamanda hasta olmamak için neler yapmamız gerektiği ve hastalıkların doğal çözümleriyle ilgili bilgiler de bulunuyor. Ciongoli hazırladıkları bu kitabı şöyle özetliyor: 'Kitapta özellikle her burcun potansiyel hastalıkları ve bu hastalıklara sebep olan zihinsel, duygusal davranış kalıplarıyla ilgili bilgiler var. Mesela göğüs kanseri oluyorsunuz. Bunun aslında duygusal bir sebebi olabilir. Dolayısıyla kitapta göğüs kanserine neden olabilecek psikolojik durumları ters çevirmek için yapılması gerekenleri anlatıyoruz. Aynı zamanda bitkisel ve doğal karışımlarla yaşadığımız bir rahatsızlığı nasıl yenebileceğimizi de anlatıyoruz. Bu sayede insanlar hastalıkların psikolojik sebeplerini bulup doğal yöntemlerle iyileşmeyi sağlayabiliyor ve sonrada doktorlarına gidip iyileşebiliyor.'

DOLUNAYDA AMELİYAT RİSKLİ

Ciongoli'ye göre astroloji ilgisiz gibi görünse de aslında sağlığımızı çok yakından ilgilendiriyor. Öyle ki ameliyat olmadan ya da hayatımızla ilgili herhangi bir konu hakkında harekete geçmeden önce burcumuzun bize ne anlattığını ve hayatımızı nasıl etkileyeceğini bilmemiz gerekiyor. Ay'ın hallerinin ve burçların insan yaşamına yön verdiğini söyleyen Ciongoli 'Mesela mide ameliyatı olacağınız zaman ayın yengeç burcundan geçmemesi gerekiyor. Çünkü yengeç mideyi temsil ediyor ve bu da olumsuzluk yaşayabileceğinizi gösteriyor. Hangi organınızla ilgili bir ameliyat geçirecekseniz bu yıldızlarla ve burçlarla alakalı olduğu için dikkat etmeniz gerekiyor. Yine aynı şekilde ameliyat olmak için dolunay hiç iyi değildir. Çünkü dolunay vücuttaki tüm sıvıları kabartır. Kan da sıvı olduğundan yükselir ve kanamanın durmama olasılığı ortaya çıkabilir' diyor.

Her burcun potansiyel bir hastalığı temsil ettiğini de anlatan Ciongoli şöyle devam ediyor: 'Örneğin balık burcu olan kişilerin ayakları, bağışıklık sistemi ve alerjiler hassastır. Tabii bu demek değildir ki siz balıksanız illa ki o bölgelerden hasta olacaksınız. Ama yine de astrolojik yıldız haritanıza baktığınızda o bölgelerdeki hassasiyetinizi görebilirsiniz.'

Saçınızı boyatacaksanız son dördünü bekleyin

KADINLARIN cilt bakımlarını yaparken ayın durumuna ve burçlarına göre davranmaları gerektiğini anlatan Ciongoli şu önerilerde bulunuyor: 'Kadınlar saçlarını boyamak ve bakım yapmak için ayın son dördün halini beklemeli. Bu dönemde ayın etkileri zayıfladığı için daha iyi bir sonuç alırlar. Eğer görüntünüzü değiştirmek ya da yeni bir şeye başlamak istiyorsanız ayın ilk günlerini seçmelisiniz. Çünkü ay yenilenirken siz de yenilenirsiniz. Zayıflamak için ise en iyisi ayın son dördün halidir. Çünkü döngünün en sonunda kaybedersiniz. Dolayısıyla siz de fazla kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.'

Mide sorunlarınız varsa

30 gram tuzsuz leblebi, altı gram rezene, altı gram keten tohumu, altı gram anason, 15 gram damlasakızı, 15 gram nöbet şekerini öğüterek cam kavanoza koyun. Her sabah aç karnına ve gece yatmadan bir tatlı kaşığı yutun. Üzerine su içilmemesi lazım.Bu karışım sabaha kadar mideyi onarır.

Ya da iki litre süte, bir kilo iğde kaynatın. Süzüp kavanoza koyun. Her sabah aç karnına bir su bardağına doldurup için. Yarım saat sonra kahvaltı edin.

Gençlik iksiri zencefilli formül

8 adet limon 2 bardak soğuk su Yarım avuç zencefil Nane Fesleğen

Limonlardan ikisinin kabuğunu rendeleyin. Kalan limonları sıkıp iki bardak soğuk suyla karıştırın. Zencefili de soyup rendeleyin. Hepsini bir sürahiye doldurun. İçine istediğiniz miktarda nane serpin. Sürahiyi geceden buzdolabına koyun. Sabahları içine bal ya da tatlandırıcı katarak içebilirsiniz.

Maya maskesiyle porselen gibi bir cilt

1 çorba kaşığı maya u 1 çorba kaşığı süt

MAYAYLA sütü karıştırıp yüzünüzü kapatacak şekilde yayın, 20 dakika bekletin. Maya sertleşeceği için önce ıslak bir havluyla kompres yapıp yumuşatın. Maskeyi çıkartın. Önce sıcak, sonra soğuk suyla yıkayın. Bunu göz etrafı dahil tüm yüzünüze uygulayın.

Soğuk algınlığı için

HAVLICAN, tarçın, zencefil, yenibahar, kurutulmuş cinbiber, zerdeçal, muskat gibi köklerin hepsinden 2-3'er adet alıp 1,5 litre suyun içinde 10 dakika kaynatın, çay gibi demleyin. Gün boyu istediğiniz kadar içebilirsiniz. Bu karışım aynı zamanda terlettiği için vücuttaki toksinlerin atılmasında da faydalıdır. Ya da 500 gram kuşburnu, 250 gram elma kurusu, 50 gram kakuleyi harmanlayın, cam kavanoza koyun. Her gün beş dakika kaynatın, 15 dakika demleyip için.

Dumankaya'nın sırları anneannesinden

Suna Dumankaya, kırışıklıklardan sivilcelere pek çok cilt problemine kendi ürettiği bitkisel ürünlerle çözüm buluyor. Dumankaya bu bilgisini anneannesi Fatma Öktem'e borçlu. Dumankaya'nın anneannesi ilaçların kolay bulunmadığı dönemlerde hazırladığı doğal ürünlerle ün yapmış. Anneannesi ölmeden önce bildiği formülleri, hazırladığı doğal karışımları torunu Suna Dumankaya'ya bırakmış. Dumankaya da ömrünün 35 yılını bitkisel karışımlara vermiş. Hazırladığı formüller, kitapları ve gazetelerdeki yazılarıyla insanların derdine derman olmaya çalışan Dumankaya, şimdilerde Yeditepe Üniversitesi ile birlikte kozmetik ürünleri geliştirerek Türk kadınlarına Avrupa standartlarını aratmayacak ürünler yapıyor.

Avukatlıktan astrolojiye yolculuk

Frederico Ciongoli ise aslında Brezilyalı bir avukat. 20'li yaşlarına kadar astoroloji ve metafizikle hiç ilgilenmeyen Ciongoli'nin hayatı babasının ölümüyle değişmiş, bağırsaklarına sık sık kramp girmeye başlamış. Ancak doktorlar bu soruna bir çözüm bulamamış. Ciongoli sonrasında yaşadıklarını şöyle anlatıyor: 'Bunun altında bir tuhaflık olduğunu hissettim ve araştırmaya başladım. Psikolojiyle ilgilenerek duygularımızın bedenimiz üzerin-deki etkilerini araştırdım. Ve anladım ki aslında yaşadığımız hastalıkların gerçek sebebi yediklerimiz değil dış etkenlerin duygularımız üzerindeki etkileri. Yaşadığımız duygusal çelişkiler ve bazı zihinsel kalıplar hastalıklara sebep olabiliyor. Hastalığımın da sebebi buydu. Bunu anladıktan sonra astroloji ve psikolojiyle ilgilenmeye başladım.'

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya ve astrolog Frederico Ciongoli Amazonlar'dan Anadolu'ya Astroloji ile Gelen Doğal Sağlık ve Güzellik adlı kitapta, duygusal ve psikolojik sorunların yol açtığı rahatsızlıkları ile bu rahatsızlıkların bitkisel tedavi yöntemlerini anlatıyor. Her burcun potansiyel bir hastalığı temsil ettiğini de söyleyen Ciongoli 'Balık burcundan kişilerin ayakları, bağışıklık sistemi hassastır. Herkes astrolojik yıldız haritasına bakarak olası rahatsızlıkları görebilir' diyor. (Asli Dağarcıklıoğlu)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*