Astsubay Özçelik, Dağlıca'da kurtuldu Cudi'de şehit düştü

Astsubay Özçelik, Dağlıca'da kurtuldu Cudi'de şehit düştü.16502
  • Giriş : 30.10.2007 / 16:55:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:46:00

Cudi'de şehit olan Astsubay Halil Özçelik, Dağlıca'da 12 askerin şehit düştüğü birlikte görev yapıyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda şehit olan 30 yaşındaki Jandarma Komando Astsubay Halil Özçelik'in, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin Dağlıca Bölgesinde 12 askerin şehit düştüğü birlikte görev yaptığı ortaya çıktı. Şehit Özçelik'in kayınbiraderi Bülent Gönül, eniştesinin saldırı sırasında Dağlıca'daki birlikte görevli olduğunu söyleyerek, “Kendisi hala o olayın üzüntüsünü yaşıyordu. Şehitlerin işlemlerini de o yapmıştı. Bu olaydan sonra da asıl birliği olan Şırnak'a geri dönmüştü. Ama ecel peşini bırakmamış'' dedi.
Şehit astsubayın kayınpederi Cevdet Gönül ise “Kızımla dün görüştüm. Cumhuriyet Bayramını kutlamak için törenlere katılmışlar. Daha sonra damadım kutlamaları yarıda bırakıp çatışmanın olduğu bölgeye gitmiş. Sonra da bize acı haber geldi'' diyerek gözyaşlarına boğuldu.
Şırnak'ın Cudi Dağı'nda dün teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Elazığlı Jandarma Komando Astsubay Halil Özçelik'in Ordu'da yaşayan ailesi sinir krizi geçirdi. Eşi Duygu Özçelik'in Ordulu olması nedeniyle şehit Özçelik'in cenazesi de buraya getirilecek. Acı haberi alan ve Ardahan'da polis memuru olan kardeşi Ahmet Özçelik de bu sabah Ordu'ya geldi. Kayınvalidesi Mevlüde ve kayınpederi Cevdet Gönül, Şırnak'ta çıkan çatışmada damatlarının şehit olduğu haberini kızlarından alınca fenalık geçirdi. Gözyaşlarına boğulan Gönül çifti, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Merkez Selimiye Mahallesi Taşocağı Caddesi üzerinde bulunan evlerinin önü acı haberi alan yakınları ve komşularının akınına uğradı.

ŞEHİTLERİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞARKEN ŞEHİT DÜŞTÜ
Şehit astsubay Halil Özçelik'in Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesinde 12 askerin şehit düştüğü ve 16 askerin de yaralandığı saldırıda bölgede görevde bulduğu ve çatışmadan yara almadan kurtulduğu belirtildi. Eşi Duygu Özcelik'in kardeşi Bülent Gönül, “Eniştem ile 3 gün önce telefonla görüştüm. İyi olduğunu söyledi. Eniştem 12 askerimizin şehit düştüğü Dağlıca'da da görevdeydi. 3 gün önce görüştüğümde de bu olayı anlatıp üzüntüsünü dile getirmişti. Hatta 12 askerimizin de işlemlerini eniştem yapmış. Şehitlerimizi ailelerine teslimi sırasında da bulunmuş. Bu olaydan sonra da asıl birliği olan Şırnak'a geri dönmüştü. Haberi dün akşam bize ablam verdi. Eniştemin şehit düştüğü haberini alınca şoke oldum. Ne diyeceğimi bilemedim. Kader peşini bırakmadı. Hepimizin başı sağolsun'' diye konuştu.

TÖRENİ BIRAKIP ÇATIŞMAYA GİTTİ
Şehidin kayınpederi 52 yaşındaki Cevdet Gönül ise damadının dün gündüz saatlerinde Şırnak'ta yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında görev aldığını belirterek, “Kızımla dün görüştüm. Bayramı kutlamak için törenlere katılmışlar. Daha sonra damadım kutlamaları yarıda bırakıp çatışmanın olduğu bölgeye gitmiş. Sonra da bize acı haber geldi'' diyerek gözyaşlarına boğuldu.

EŞİ 6 AYLIK HAMİLE
6 yıllık evli olan şehit Astsubay Halil Özçelik'in eşinin ilk çocuğuna 6 aylık hamile olduğu ve geçtiğimiz Ağustos ayında Kocaeli'nde görev yaparken Şırnak'a tayin olduğu belirtildi. Eşinin Ordulu olması nedeniyle Elazığ'da oturan ailesini de buraya aldırmak isteyen şehit Özçelik'in anne ve babasının da taşınmak için hazırlık yaptığı ve dünürlerinin yakınlarında ev baktıkları öğrenildi.
Bugün akşam saatlerinde Ordu'ya getirilmesi beklenen şehit Halil Özçelik'in cenazesi yarın düzenlenecek olan askeri törenin ardından toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious