Astsubaydan doktor adayı eşine 12 kurşun

Astsubaydan doktor adayı eşine 12 kurşun.13389
  • Giriş : 22.02.2008 / 18:13:00

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde, eşi tarafından tabancayla vurularak ağır yaralanan 5. sınıf öğrencisi Ayşe Ö, hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde, eşi tarafından tabancayla vurularak ağır yaralanan 5. sınıf öğrencisi Ayşe Ö, hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinin Nöroloji Bölümünün 3. katında meydana gelen olayda, Burdur İl Jandarma Komutanlığında görevli olduğu öğrenilen Astsubay Hüseyin Güneş Ö. (26), eşi 5. sınıf öğrencisi Ayşe Yılbaş Ö'ye tabancayla ateş etti.

Başından ve vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden 12 kurşunla ağır yaralanan Ayşe Yılbaş Ö. (24), tedavi altına alındığı yoğun bakım ünitesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bir süre önce boşanma davası açtığı öğrenilen Ayşe Yılbaş Ö'nün, eşi tarafından, çevresindeki doktorlar ile arkadaşlarının uzaklaştırılmasının ardından çıkan tartışmada öldürüldüğü belirtildi.

Astsubay Hüseyin Güneş Ö'nün, daha sonra silahını bırakarak hastanenin güvenlik görevlilerine teslim olduğu ve hastanede görevli polis tarafından gözaltına alındığı kaydedildi. Çiftin 18 aylık bir erkek çocuklarının bulunduğu ve çocuğun Tarsus'ta yaşayan anneannesi ile dedesinin yanında kaldığı öğrenildi.

-FAKÜLTE DEKANININ AÇIKLAMASI-

Olayın ardından açıklama yapan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Yanardağ, ''Bir öğrencimiz stajı sırasında eşi tarafından 12 el ateş açılarak katledilmiştir. Olayı kınıyoruz'' dedi. Hastanede herhangi bir güvenlik zafiyeti bulunmadığını belirten Yanardağ, ''Kliniklerde güvenlik görevlilerimiz var, ancak jandarma astsubay, silah taşıma yetkisi var'' diye konuştu. Halil Yanardağ, doktorlara yönelik diğer saldırıları da değerlendirerek, ''Yeni sağlık sistemi doktorları hedef gösteriyor. Ancak bu durum aile içinde yaşanmış bir konudur. Yaşanan olaydan ötürü büyük üzüntü içerisindeyiz. Öğrencimizin ailesine baş sağlığı diliyoruz'' dedi.

Hastanenin, günlük 3 bin kişinin geldiği büyük bir hastanene olduğuna dikkati çeken Yanardağ, ''Yatan hastalarımız, yakınları, öğrencilerimiz ve çalışanlar ile beraber günlük 50 bin kişinin bulunduğu bir insan sirkülasyonu mevcut. İdari binalara girişte üst araması yapılıyor. Polikliniklerde ve servislerde güvenlik görevlilerimiz var. Ancak böyle bir uygulama yapmak mümkün değil'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious