Astsubayları taşıyan otobüs devrildi: 2 şehit

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Polatlı'ya atış talimi yapmak üzere özel bir otobüsle giden astsubayların geçirdiği kazaya otobüs şoförünün 'direksiyon başında uyumasının' yol açtığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Kazada otobüsde bulunan 2 astsubay üstçavuş Hakan Taşdemir ile Hasan Hüseyin Daşdemir şehit düşerken aralarında otobüs şoförününde bulunduğu 27 asker yaralandı. İstanbul Tuzla'dan Polatlı Füze Okulu'na atış talimi için gelen ve geçirdikleri kazada yaralanan 27 astsubayın isimleri ise şöyle: Soner Ketenoğlu, Yasin Deniz Yılmaz, Mustafa Erden, Özgür Deniz Töre, Fatih Yiğit, İbrahim Şahin, Volkan Pepe, Yavuz Bulut, Onur Uygur, Halit Genç, Ekrem Şahin, Sinan Ekiz, Hasan Kılıç, Selim Ulutürk, Hakan Sönmez, Ahmet Çelik, Kadir Barut, İbrahim Aslan, Mustafa Coşar, Ahmet Karataş, Yaşar Uzar ve Yusuf Çelik, Halil Yener, Mehmet Cengiz, Erhan Almaz, Volkan Korkut ve Ali Sağlam Demirer.

Kazanın ardından Polatlı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan astsubaylar ilk müdahalenin ardından ağır yaralılar ambülansla diğerleri yine bir özel otobüsle olmak üzere GATA'ya sevk edildiler. Yaralıların sevkleri sırasında Ankara'dan gelen bir Tuğgeneral hastane görevlilerinden yaralılar hakkında bilgi alırken olayı görüntüleyen kamerama ise tepki gösterdi.

Kazaya direksiyon başında uyuduğu için sebebiyet verdiği öne sürülen otobüs şoförü Adil Gökgöz'ün de GATA'ya astsubaylarla birlikte sevk edildiği dile getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious