Asya Mini Futbol Şampiyonası başlıyor

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Bu yıl 8.si yapılacak Asya Mini Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapan Özbekistan bu kez kupayı almak istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

21-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileecek olan ve Asya kıtasından 16 ülkenin katıldığı şampiyonada bu kez iddialı olduklarını dile getiren Özbekistan Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Bahtiyar Rahimov, saha ve seyirci avantajlarını iyi kullanarak kupayı almak istediklerini söyledi. İran'ın şampiyon olma geleneğine son vermeyi amaçladıklarını dile getiren Rahimov "Şampiyona sonunda kupayı almada umutluyuz. Takım olarak iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. İlk hedefimiz gruptan çıkmak ve ardından finale kalarakkupaya sahip olmaktır." dedi.

Şampiyona kupasının hazır bulundurulduğu ve Asya Futbol Federasyonu (AFF) yetkililerinin de katıldı basın toplantısında konuşan diğer katılımcı ülke yetkilileri de şampiyonanın centilmence güzel oyunlara sahne olmasını temenni etti ve rakiplerine başarı diledi.

Yarın Taşkent'teki Yunusabat spor tesislerinde gerçekleşecek şampiyonada 16 ülke dörderli takımlardan oluşan gruplarda mücadele edecek.

Şampiyonanın resmi açılış töreni yarın saat 11:00'de (TSİ:09:00) yapılacak. Şampiyonada ilk karşılaşma yarın saat 12:00'de D grubunda yer alan İran ile Türkmenistan arasında yapılacak.

Mini Futbol Şampiyonasında yapılacak grup maçları sonucu ilk sırada yer alan dört takım yarı finalde karşı karşıya gelecek. Yarı final maçlarında gülen iki takım 27 Mayısa'ta kupa mücadelesi verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious