At arabasi kurtarici oldu, trafikten men edildi

  • Giriş : 15.11.2005 / 00:00:00

KILIS - Kilis'te arizalanan özel bir otomobil çekici ve kurtarici ile tasinmak yerine at arabasinin arkasina baglanarak, çekilince ortaya ilginç bir görüntü çikti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Durumun 155 polis imdat telefonuna ihbar edilmesi üzerine trafik ekipleri olay mahalline giderek, iple at arabasinin arkasina baglanan özel otomobil çözülerek yol kenarina çekildi.

At arabacisi Sahin Kaplan, kendisinin at arabacisi oldugunu arizali olan araci 5 YTL. karsiligi Sanat Okulundan alarak Küçük Sanayi Sitesi'ne götürdügünü söyledi.

Hirsizlik araç oldugundan süphelenen polis, islem baslatirken, at arabacisi Sahin Kaplan, "Buraya kadar emek edip arabayi getirdim. 5 milyon nakliye ücretimide alamayacagim. Yolu yari etmistim. Saglik olsun. Sanat Okulu'nda otomobilin motor bölümü sökülmüs kaporta için Küçük Sanayi Sitesine gönderiyorlardi." diye dert yandi.

Polis memuru araç sahibini nerede oldugunu sorduktan sonra, "Bu islemin ancak çekici veya kurtarici ile götürülmesi gerekiyor. At arabasinin arkasina baglanarak götürülmesine izin veremeyiz." dedi.

Arizali aracin sahibi olay yerine gelmesi üzerine at arabacisi Sahin Kaplan derin bir nefes aldi. Polis, otomobil sahibinden evraklarini getirmesini istedi. At sahibine 42 milyon TL ceza yazildiktan sonra trafikten men edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious