Ata Demirer sinema projesi için kolları sıvadı

Ata Demirer sinema projesi için kolları sıvadı.10932
  • Giriş : 28.01.2008 / 00:39:00
  • Güncelleme : 28.01.2008 / 00:42:17

2008 yılı Türk komedi filmleri açısından bereketli bir yıl olacağa benziyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ata Demirer'in başrollerini oynayacağı "Osmanlı Cumhuriyeti" filminin tanıtım filmleri de gösterilmeye başladı. İşte bu yıl sinemaseverleri kahkahaya boğacak filmler ve fragmanları...

OSMANLI CUMHURİYETİ

Ata Demirer'in yakında çekimlerine başlayacağı "Osmanlı Cumhuriyeti" filminin Çırağan Sarayı'nda çekilen tanıtım filmleri de görücüye çıktı. Gani Müjde'nin yazıp yöneteceği filmin biri 1 dakika 23 saniyelik, diğeri 1 dakika 9 saniyelik 2 tanıtım filmi sinemalarda ve internette gösterilmeye başlandı. Gösterim tarihi için "Tiz zamanda" ifadesi kullanıldı.

TBMM nin , saraylarında çekim yapılmasına bir türlü izin vermediği için geçtiğimiz yıl çekimi ertelenen filmin , önümüzdeki ay çekimlerine alternatif mekanlarda başlanacak ve Osmanlı Cumhuriyeti bu yıl içinde sinemaseverlerle buluşacak.

A.R.O.G

Cem Yılmaz'ın gişe rekorları kıran filmi G.O.R.A'nın devamı olan A.R.O.G. izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. 3 dakikalık fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlanan film, yine çok ses getireceğe benziyor.

Senaryosunu kendisinin yazdığı G.O.R.A'da filmin kahramanı Arif'i uzaya gönderen Cem Yılmaz, A.R.O.G'da da taş devrine gidiyor.

"Arif’i taş devrine gönderme fikri nasıl gelişti?" sorusunu Zaman Gazetesi'ne verdiği röportajda Cem Yılmaz şöyle yanıtlamıştı:

‘G.O.R.A.’yı çekerken Arif’in, tıpkı Turist Ömer gibi dolaşma potansiyeli olduğunu fark ettim. Evet ‘AROG’ta Arif taş devrine gidiyor. Ben tarihin o bölümüne pek inanmıyorum. Ateş bulunmuştur, sonra avcılık ve toplayıcılık dönemi başlamıştır falan diye anlatırlar ya okullarda. Bu anlatım bana komik geliyor. Bunun için de iyi bir malzeme olacağına inanıyorum. Mesela ‘GORA’da bir Türk uzaya gitse ne yapar gibi algılandı, oysa ben orada uzaylılar tarafından kaçırılan bir insanın durumunu anlatmaya çalıştım. Tıpkı bunun gibi bugünden taş devrine gitsek ne yapardık; bunun peşine düşeceğim. Çünkü düşününce bayağı bir garip geliyor bana. Ama şunu söyleyebilirim, bu konuda ilk akla gelen şakalar olmayacak. Fikre dayalı bir komedi meselesi var ‘AROG’ta. Çok riskleri de var."

"Recep İvedik"

Komedyen Şahan Gökbakar da beğeniyle izlenen "Recep İvedik" karakterini sinema filmi olarak 22 Şubat'ta izleyiciyle buluşturuyor.

Recep İvedik'in oldukça komik tatil macerasının anlatıldığı filmin yapımcılığını Faruk Aksoy, Mehmet Soyarslan ve Ayşe Germen üstleniyor. İlk kez bir sinema filminde rol alan Şahan Gökbakar, filmin senaryosunu da kendisi yazdı.

Toğan Gökbakar tarafından çekilen komedi filmi, 22 Şubat 2008’de gösterime girecek.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious