Ata Özer: Karnemde 11 zayıf vardı

Ata Özer: Karnemde 11 zayıf vardı.14963
  • Giriş : 23.01.2009 / 15:06:00

Ata Özer, karnesi zayıfı öğrencilere "Benim karnemde 11 zayıf vardı. Planlı ve düzenli çalışarak telafi ettim ve gördüğünüz gibi Milli Eğitim Müdürü olarak karşınızdayım" diye moral verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Okullarda 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı ilk dönem karne heyecanı yaşandı. Üsküdar'daki Rasathane İlköğretim Okulu'nda karne dağıtımına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, velileri beklentilerin altında kalan karneler nedeniyle çocuklarına dikkatli yaklaşmalarını tavsiye etti.

Üsküdar Rasathane İlköğretim Okulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altıntaş, Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer katıldı. Törende konuşan Ata Özer, 2006'dan bugüne İstanbul'da korkulu rüyası olan şiddet olgusunun okullarda öğrenicilere ve velilere yönelik yapılan çalışmalarla azaldığını söyledi. Özer, "Şiddet olgusu korkulu rüya olmaktan çıkmıştır, okullarımız zehir tacirlerinden kurtarılmıştır. Bunlar önemli gelişmelerdir. Bu gelişmeleri sağlayan öğretenlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum" dedi.

Öğretmen, öğrenci ve velilere seslenen Özer, "Öğretmenler, öğrencileri notla korkutan öğretmen yerine onları sevgi ve şefkatle bağırlarına basan eğitimciler olun. Değerli veliler karnelerde belki beklediğiniz, belki de beklemediğiniz notlar olabilir ama unutmayın karne her şeyin sonu değildir, çocuklarınızı menfaat karşılığında sevmeyin." dedi. Öğrencilere de seslenen Ata Özer, "Sevgili öğrenciler, karşınızda gördüğünüz Milli Eğitim Müdürü Ata Özer'in karnesinde 11 tane zayıf vardı. Planlı ve programlı çalışmam neticesinde, öğretmenlerimin ve ailemin de katkısıyla 11 dersi düzelttim. Bugün sizin karşınıza Milli Eğitim Müdürü olarak bulunuyorum. Karnenizdeki zayıfları düzeltmek sizin elinizdedir. Bu ülkenin size ihtiyacı vardır." diye konuştu.

Halk oyunları gösterilerinin yer aldığı programda çeşitli alanlarda başarılar kazanmış öğrenciler de plaketler ile ödüllendirildi. Program sonunda sınıflara girerek sınıflara giren Ata Özer minik öğrencilere karnelerini dağıttı. Özer girdiği bir sınıfta sınıf başkanına ve sınıfın en çalışkan öğrencisini birer altınla ödüllendirdi. Bu sırada bir öğrencinin "en yaramaza altın yok mu" şeklindeki sorusu gülüşmelere neden olurken, Özer yanına çağırdığı öğrenciye de yaramazlık yapmaması konusunda söz aldıktan sonra bir altın verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*