Atabeyler davasına devam ediliyor

Atabeyler davasına devam ediliyor.11894
  • Giriş : 18.12.2008 / 12:44:00

''Atabeyler Grubu''na yönelik açılan ve aralarında 2 emniyet müdürü, 2 subay ve 2 astsubayın da bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın bugünkü duruşmasına, tutuksuz olarak yargılanan sanıklardan Murat Eren, Yasin Yaman ve İsmail Binici ile avukatları katıldı.

Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince dava ile ilgili bir kısım belgelerin faks yoluyla istendiğini ve istenilen bu belgelerin gönderildiğini kaydetti.

Şatır, ''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine yazılan müzekkereye ise cevap gelmediğini bildirdi.

Savcı Kubilay Taştan, söz konusu müzekkerenin cevabının beklenmesini istedi.

Sanık Mustafa Raşit Çavdar'ın avukatı Hakan Doğan ise müvekkilinin polis memuru olduğunu hatırlatarak, Çavdar ile ilgili idari yargıda görülen davada, ''Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinin vereceği kararın beklenmesinin'' kararlaştırıldığını belirterek, davanın bir an önce sonuçlandırılmasını talep etti.

Diğer sanık avukatları da İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine yazılan müzekkerenin cevabının beklenmesini istedi.

Mahkeme Başkanı Şatır, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine yazılan müzekkerenin cevabının beklenmesine ve Başsavcıvekilliğine faks yoluyla iletilen bilgi ve belgelerin asıllarının, posta yoluyla da gönderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinin, ''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında ''Atabeyler Grubu'' dava dosyasını istemesi üzerine, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi de ''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında ''Atabeyler Grubu'' davası ile irtibatlı olay ve eylemlerle ilgili belgelerin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinden istenmesine karar vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*