Atagün, Almanya yolcusu

Atagün, Almanya yolcusu.9810
  • Giriş : 11.01.2008 / 11:55:00

2004 Atina Olimpiyat Oyunları'nda gümüş madalya kazanan milli boksör Atagün Yalçınkaya, spor yaşamına Almanya'da devam edeceğini açıkladı. Yalçınkaya, “Ölmediğimi, hala ayakta olduğumu göstermek için gidiyorum” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yalçınkaya yaptığı açıklamada, kimsenin kendisini arayıp sormamasından ve ilgisizlikten şikayet eden Atagün Yalçınkaya, daha önce açıkladığı, bundan sonra milli takımda yer almama ve Pekin Olimpiyatları'na da katılmama konusundaki kararının kesin olduğunu ifade etti.
Spor yaşamına yurt dışında, profesyonel olarak devam etmekten başka alternatifinin kalmadığını da belirten Yalçınkaya, Almanya'daki boks kulüplerinin tekliflerini değerlendirdiğini söyledi.

Türkiye'yi çok sevdiğini ifade eden Yalçınkaya, “Ülkemi bundan sonra profesyonel boksta en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Dünya şampiyonluğunu mutlaka kazanacağım. Kendime bu konuda son derece güveniyorum” dedi.

Kendisinin de genç yaşta kazandığı başarılardan sonra hatalar yapmış olabileceğini vurgulayan Yalçınkaya, şunları söyledi:

“Büyüklerimizin bana yol göstermesi, yardımcı olması gerekirdi. Fakat bunu yapan olmadı. Büyük bir boşluğa düştüm, depresyona girdim.
Artık geçmişte yaşananları konuşmanın anlamı yok. Almanya'ya kesinlikle para için gitmiyorum. Ölmediğimi, hala ayakta olduğumu göstermek için gidiyorum.”

Atagün Yalçınkaya, henüz 16 yaşındayken gençler Avrupa şampiyonluğunu, 17 yaşında da olimpiyat ikinciliği ve Akdeniz Oyunları şampiyonluğu kazanmıştı. Yalçınkaya, Atina Olimpiyatları'nda kazandığı gümüş madalya ile efsanevi boksör Muhammed Ali'den sonra olimpiyatlarda madalya kazanan en genç ikinci boksör unvanını kazanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious