ATAKA, Erdoğan'ın yaptığı ziyareti engellemeye çalışıyor

ATAKA, Erdoğan'ın yaptığı ziyareti engellemeye çalışıyor.14162
  • Giriş : 28.03.2008 / 00:50:00
  • Güncelleme : 28.03.2008 / 00:47:25

Bulgaristan'da ırkçı ve aşırı milliyetçi görüşleriyle tanınan ATAKA partisi Erdoğanı protesto ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bulgaristan'da ırkçı ve aşırı milliyetçi görüşleriyle tanınan ATAKA partisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkeye yaptığı ziyareti engelleme yönündeki girişimlerini sürdürüyor.

Başbakan Erdoğan ile Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev'in bugün ortak basın toplantısı yapmasını, basın toplantısı salonuna girerek engelleyen ATAKA yandaşları, Erdoğan'ın yarın Kırcaali'ye yapacağı gezi için de protesto gösterisi düzenlenmesi çağrısında bulundu.

ATAKA Genel Merkezinden yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın Türklerin yoğunlukta yaşadığı Kırcaali'ye gitmesinin "etnik gerginliği kışkırtacağı" iddia edilerek, gezinin protesto edilmesi istendi.

Açıklamada, ATAKA yandaşlarına, Kırcaali'de büyük bir protesto mitingi düzenlenmesi çağrısında bulunuldu.

Başbakan Erdoğan, Bulgaristan ziyaretinin son günü olan yarın Kırcaali'de temas ve incelemelerde bulunacak. Cuma namazını Kırcaali Merkez Camiinde kılacak olan Erdoğan, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz ve soydaş temsilcileriyle bir araya gelecek.

ATAKA'nın protesto çağrısı üzerine Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Kırcaali'de güvenlik tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious