Atalay, Diyarbakır'da bölge yönetimiyle toplantı yapacak!

Atalay, Diyarbakır'da bölge yönetimiyle toplantı yapacak!.10128
  • Giriş : 18.11.2007 / 08:01:00

Beşir Atalay, Diyarbakır'da bölge valileri ve alay komutanları ile bir araya geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Diyarbakır'da bölge valileri ve alay komutanları ile bir araya geliyor. Toplantıda sınır ötesi operasyonla gündeme gelebilecek gelişmeler ve alınacak tedbirler de masaya yatırılacak.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 10 ilin valisini Diyarbakır'da topluyor. Toplantıya, Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Batman, Bingöl, Elazığ, Siirt, Tunceli, Van ve Hakkari valileri ile alay komutanları katılıyor. Kritik dönemde yapılacak zirvede Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal da bulunacak. PKK ile ilgili son raporların mercek altına alınacağı toplantıda bölge valileri, illeri hakkında tek tek rapor verecek.

Terör örgütü PKK'nın son durumu da masaya yatırılacak. Örgütün kış aylarına girilmesi ile birlikte yeni dönem stratejileri ele alınacak. Kritik illerin valileri ile yapılacak toplantıda muhtemel sınır ötesi operasyonda alınması gereken tedbirlerin de masaya yatırılacağı belirtiliyor. Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ile Terörle Mücadele ve Harekat Daire Başkanı Selim Akyıldız'ın da toplantıya katılması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious