Atalay, istifa etmesini isteyen CHP'ye böyle cevap verdi

Atalay, istifa etmesini isteyen CHP'ye böyle cevap verdi.11928
  • Giriş : 29.05.2008 / 15:35:00
  • Güncelleme : 29.05.2008 / 15:37:42

CHP'li Önder Sav’ın odasının dinlendiği iddiasıyla yeniden gündeme gelen 'telekulak' tartışması sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, dinleme olaylarının araştırılması için TBMM’de ortak komisyon kurulmasını önerdi ve kendisini istifaya davet eden CHP’lilere, "Beni CHP Bakan yapmadı, istifa etmiyorum" diye seslendi.

Beşir Atalay, TBMM Genel Kurulunda, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay’ın CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın odasının dinlenmesiyle ilgili gündemdışı konuşmasına cevap verdi.

Okay’ın iddialarını kabul etmediğini bildiren Atalay, CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın bir vali ile yaptığı konuşmasının Pazartesi günü bir gazetede yayınlandığını hatırlatarak, "Çarşamba gününe kadar telefon dinlenmesiyle ilgili herhangi bir şikayet ve açıklama yapılmıyor. Çarşamba günü bir başka gazete bunu haber yapınca Sayın Deniz Baykal açıklama yapıyor" diye konuştu.

Cumhuriyet savcılarını görev davet ettiğini ve idari soruşturma başlattığını bildiren Atalay, "Karanlıklarla, komplolarla işimiz yok. Biz, açıklığı, özgürlüğü ve insan haklarını savunuyoruz" dedi.

Yasa dışı dinlemelerin insan hakları ihlali olduğunu ifade eden Atalay, "Biz bunlarla mücadele ederek geldik. Bundan emin olun" diye konuştu.

TBMM’de dinleme olaylarının araştırılması için bütün partilerin katılımıyla ortak bir komisyon kurulması çağrısında bulunan Atalay, bazı CHP milletvekillerinin istifa etmesi konusunda laf atması üzerine, "(Bu olayların açıklığa kavuşturulması noktasında) Hükümet olarak her türlü katkıyı vermeye hazırız. CHP’den daha çok biz istiyoruz bunun aydınlatılmasını. Beni CHP Bakan yapmadı, istifa etmiyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious