Atalay: Birbiriyle irtibatlı bir örgüt ortada

Atalay: Birbiriyle irtibatlı bir örgüt ortada.11928
  • Giriş : 06.07.2008 / 13:38:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Ergenekon" soruşturmasında iddianame sürecinin devam ettiğini hatırlatarak, "Birbiriyle irtibatlı bir örgüt ortada. Şu anda bu soruşturmayla ilgili genel kanaat bu şekilde diyebilirim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kanal 7 Televizyonu'nda yayımlanan "Başkent Kulisi" programına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Atalay, bazı basın yayın organlarında sorgulamalarla ilgili "Ziverbey Köşkü" hatırlatmasının yapıldığının ifade edilmesi üzerine, "Öyle katiyen işkence gibi çağrışımlar burada söz konusu olamaz. O benzetmede pek isabetli değil, çok farklı dönemler. O dönem olağanüstü bir ortamın, bir dönemin uygulamalarıdır. Burada olağanüstü bir dönem yaşamıyoruz. Normal hukuki süreci yaşıyoruz. O normal hukuk süreci içinde gelişmeler devam ediyor" şeklinde konuştu. Atalay, gözaltının emniyettin yürüttüğü adli bir görev olduğunu ve başında savcıların bulunduğunu vurguladı.

Atalay, AK Parti hakkındaki kapatma davasıyla ''Ergenekon'' soruşturmasını ilişkilendirenler olduğunu hatırlatılması üzerine, her iki davanın kendi mecralarında giden iki ayrı, birbirinden bağımsız dava olduğunu ifade etti.

Atalay, "partinin kapatılması halinde ne gibi hazırlıkları olduğu yönündeki" soru üzerine de şunları söyledi:

"Biz böyle bir süreçte, bu gerekçelerle partimizin kapatılacağına inanmıyoruz. Ama bu kadar büyük bir siyasi hareketin bu kadar büyük bir partinin ve mekanizmaları iyi çalışan bir partinin her durumu iyi değerlendirmesi de normaldir. Her durum gayet iyi değerlendirilmektedir. Hiçbir konuda boşluk söz konusu değildir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious