Atalay: Böyle vahşet olamaz

Atalay: Böyle vahşet olamaz.11928
  • Giriş : 05.05.2009 / 23:36:00
  • Güncelleme : 05.05.2009 / 23:53:05

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, olayın bir vahşetten ibaret olduğunu belirterek, "Gördüğümüz manzara karşısında tüylerimiz ürperdi.'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mardin'e gelen İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, saldırının yaşandığı Bilge köyünde incelemelerde bulundu. Bakanlar, köydeki incelemelerden sonra Mardin Devlet Hastanesi'nde bulunan yaralıları ziyaret etti.

Konu ile ilgili Mardin Valiliği'nde basın açıklaması düzenleyen İçişleri Bakanı Beşir Atalay, olayın bir vahşetten ibaret olduğunu belirterek, bölgede hiç istenmeyen bir olayın yaşandığını söyledi. Atalay, "Olay yerinde incelemelerde bulunduk. Gördüğümüz manzara karşısında tüylerimiz ürperdi. Böyle vahşet olmaz. Akşam saatlerinde Çelebi ailesinin nişan töreni sırasında bir grup tarafından yapılan bir silahlı saldırı sonucu 6'sı çocuk 17'si bayan olmak üzere toplam 44 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir. Olayda 3 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralıların tedavileri sürüyor. Hemen duyduğumuz anda olay yerinde gerekli koordinasyonu sağladık. Olay yerine cumhuriyet savcısı, sağlık ekipleri ve jandarma birlikleri intikal ettiler." dedi.

Soruşturmanın devam ettiğini açıklayan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, olayla ilgili 8 kişinin gözaltına alındığını kaydetti. Atalay, "Görgü tanıklarının ifadeleri ve ilk belirlemelere göre şüpheli 8 kişi gözaltına alındı. Saldırıda ölenlerin arasında 3 aylık çocuk var. Hamile kadınlar var. Bu olayı şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet diliyorum." şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise elim hadise üzerine bölgeye geldiklerini belirterek, "Cenazelerin otopsisi seri bir şekilde yapıldı. Bir kısmı ailelerine teslim edildi. Tüm Mardinlilerin ve milletimizin başı sağ olsun. İnşallah bir daha böyle bir facia, böyle bir vahşet yaşanmaz" ifadesini kullandı.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de "Çok elim, çok insanlık dışı bir facia ile karşı karşıyayız. Olay soruşturuluyor, sebepleri ile ilgili elde çok fazla bilgi yok. Ancak bu olay toplum psikolojisi açısından titizlikle incelenmesi gereken bir olaydır. Burada sevgisizlik, merhametsizlik ve şiddet kültürünün aslında toplumda hangi boyuta geldiğini göstermesi açısından üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konudur. Allah bir daha bizi bu tür olaylarla karşı karşıya bırakmasın." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*